Prosimy o pomoc dla wolnożyjącej kotki Żmijki!

Wsparło 12 osób
700 zł (100%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 23 Maja 2023

Zakończenie: 1 Sierpnia 2023

Godzina: 00:01

Bardzo prosimy o wsparcie zbiórki koteczki Żmijki! Żmijka to kotka wolno żyjąca, która ma to szczęście, że ktoś interesuje się jej losem. Jest wysterylizowana i dokarmiana. 

Niedawno pani dokarmiająca Żmijkę zauważyła, że kotka gorzej wygląda, jest osowiała - i nie je, w dodatku ślini się biedaczka. Pani poprosiła nas o pomoc dla Żmijki. Kotka przyjechała do przychodni weterynaryjnej.

Badania krwi i oględziny jamy ustnej koteczki potwierdziły pierwsze podejrzenia. Kicia miała masywny ropny stan zapalny przyzębia i dziąseł, sporo zębów popsutych tak, że nadawały się tylko do ekstrakcji.

Bardzo wiele wolno żyjących kotów cierpi ogromnie z powodu zepsutych zębów i ropni w jamie ustnej. To okropny ból jak pewnie sobie potraficie wyobrazić, poza tym ryzyko osłabienia całego organizmu na skutek zakażenia… Większość z nich cierpi w ciszy i nie doczekuje się niestety pomocy…

Żmijka przeszła zabieg ekstrakcji chorych zębów i kurację antybiotykiem, posiedziała w szpitalu do czasu zagojenia się ran - i wróciła na miejsce swojego bytowania. Imię dostała takie, a nie inne, bo była średnio miła dla ludzi … no cóż. To dobrze dla niej.

Prosimy pięknie o wsparcie nas w zapłaceniu za Żmijkowe leczenia. Część zapłaciła pani, która zgłosiła nam Żmijkę, ale ponieważ niestety kończą się nam pieniądze, będziemy wdzięczni za każdą złotówkę.

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
10 aktualnych zbiórek
180 zakończonych zbiórek
Wsparło 12 osób
700 zł (100%)
Adopcje