Na leczenie królików z Konina

Zbiórka zakończona
Wsparło 399 osób
4 014 zł (100,35%)

Rozpoczęcie: 24 Kwietnia 2018

Zakończenie: 3 Lipca 2018

Godzina: 02:00

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

W poniedziałek (9.04.2018) koniński oddział TOZ-u przeprowadził interwencję, w wyniku której odebrał kilkaset zwierząt, między innymi około 100 królików. Według informacji uzyskanych od Inspektorów TOZ-u zwierzęta w pseudohodowli żyły na warstwie gnoju, niestety dla niektórych królików pomoc przyszła za późno, zastali je martwe. Część królików razem ze świnkami była ściśnięta w klatkach po kilkanaście sztuk, dramat tych zwierząt trwał miesiącami.

                                             (zabezpieczone króliki w schronisku w Koninie)

Pod naszą opiekę trafiło 15 królików w wieku od ok. miesiąca do ok 3 lat w tym 11 samic i 4 samców. Króliki były zaniedbane, część wychudzona i niedożywiona.

Wszystkie króliki  wymagają leczenia, mamy do czynienia z różnego rodzaju chorobami między innymi kiłą, pasożytami zewnętrznymi i wewnętrznymi, infekcjami górnych dróg oddechowych, ranami po pogryzieniach, ropniami, e.cuniculi. 

Króliki są bezpieczne, mają pełne brzuchy i są pod opieką lekarzy weterynarii, jeden z maluchów zmarł, niestety nie udało się go uratować. Przed nami wiele tygodni leczenia i wyprowadzania królików na prostą. Bardzo prosimy o pomoc w sfinansowaniu leczenia, szczegółowej diagnostyki (m.in. badań krwi, również w kierunku e.c, badań zeskrobiny, USG, wymazów) oraz zabiegów kastracji królików.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
2 zakończone zbiórki
Wsparło 399 osób
4 014 zł (100,35%)