Staruszka Kropka prosi o pomoc

Zbiórka zakończona
Wsparły 33 osoby
770 zł (100%)

Rozpoczęcie: 21 Sierpnia 2014

Zakończenie: 17 Września 2014

Godzina: 02:00

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Dom, kochana pani i nagle świat się kończy. Pani odchodzi, pies trafia do syna, który nie wylewa za kołnierz. Nie ma czasu na opiekę. Kropka, bo tak ma na imię, od kilku lat nie wychodziła z domu, bytowała zamknięta na poddaszu, tam załatwiała swoje potrzeby. Niechciana, zapomniana przez cały świat.

Czasem właściciel rzucił coś do jedzenia. Innej opieki się nie doczekała. Zaawansowane zmiany skórne, wyłysienia, pchły wchodzące do oczu, pazury takie długie, że utrudniają chodzenie. Przytępiony słuch, bardzo słaby wzrok i najbardziej dokuczająca - samotność.
 

Podpisanie zrzeczenia. Właściciel znosi psa jak szmacianą lalkę - na ręce. Psina nie reaguje, głowa jej zwisa bezwładnie. Wsadzona do kontenera dopiero po chwili układa się tak, aby było jej wygodniej. Całą drogę śpi. Już w domu, postawiona na podłodze bezradnie przestawia łapki z zakrzywionymi pazurami. Wypasione pchły stadami spadają na ziemię.

Strach ją nawet wykąpać by nie połamać cienkich, sterczących przez gołą skórę kosteczek. Pierwsza wizyta u weterynarza, obcięcie pazurów, badanie krwi i diagnoza: zaawansowana anemia, zapalenie trzustki, uszkodzenie nerek, szmery w sercu... ogólne osłabienie, niedożywienie, no i starość... Młodości Kropce nie przywrócimy, mozemy jednak sprawic, by jesień życia spedziła wygrzewając się w słońcu na kolanach swojego opiekuna, ale najpierw trzeba ją wyleczyć.

Prosimy o pomoc w pokryciu kosztów leczenia.

Organizator
0 aktualnych zbiórek
5 zakończonych zbiórek
Wsparły 33 osoby
770 zł (100%)