Kulka walczy z nowotworem! Błagamy o pomoc!

Wsparło 27 osób
644 zł (71,55%)
Brakuje jeszcze 256 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 8 Lipca 2024

Zakończenie: 30 Września 2024

Godzina: 23:59

Ostatnio zdrowie naszych podopiecznych sypie się. I nie jest ciekawie. Choć walczymy o każdy krok, o każda chwilę. To jest i nam ciężko, i im.

Kuleczka nasza adoptowana staruszka z Schronisko Azorek Oborniki. Kulcia zaczęła chudnąć, oraz sierść zaczęła jej wylatywać w ogromnej ilości.

Wykonaliśmy badania krwi, echo serca oraz badanie ciśnienia. 

Niestety tutaj nic nie znaleźliśmy, umówiliśmy Kulkę na USG gdzie niestety ale mamy:

Pęcherz moczowy dobrze wypełniony bezechowym płynem, ściana bez uchwytnych zmian. W obu nerkach wodonercze, dochodzi do zaniku warstwy rdzennej, war. korowa jest o podwyższonej echogeniczności. Śledziona o prawidłowej wielkości, ale zmienionym miąższu, występują liczne obszary o obniżonej echogeniczności (możliwe zmiany rozrostowe). Miąższ wątroby w ok lewego płata znajdują się dwie zmiany otoczone hiperechogenna torebką, zmiany są heteroechogenne wielkości ok 1,5 cm na 2 cm. Pęcherzyk żółciowy miernie wypełniony bezechową żółcią. Żołądek o zachowanej budowie warstwowej ściany, wypełniony umiarkowaną ilością płynu.

Dwunastnica o zachowanej warstwowości i prawidłowej perystaltyce. Pętle jelit cienkich bez uchwytnych zmian. Okrężnica wypełniona umiarkowanie gazem oraz treścią. Nadnercze lewe 0,4 cm, prawe 0,64 cm, oba nadnercza są heteroechogenne. Węzły chłonne trzewne niepowiększone. Nie stwierdzono obecność wolnego płynu w jamie brzusznej. Zmiany na śledzionie oraz wątrobie mogą sugerować chorobę nowotworową, jednakże zaleca się wykonanie biopsji i badania histopatologicznego w celu potwierdzenia.

Niestety, zaleceń nie możemy wykonać, tak jak wykonujemy to zawsze. W jej przypadku biopsja to ryzykowny zabieg pobrania który może skończyć się tragicznie.

Potrzebujemy Waszego wsparcia dla Kulci, abyśmy mogli walczyć w tej nierównej walce. Aktualnie Kulcia potrzebuję, wsparcia finansowego oraz dobrej jakości mokrej karmy, bo dziewczyna ma wilczy apetyty.

To jak, pomożecie nam?

Pomogli

Ładuję...

Organizator
11 aktualnych zbiórek
67 zakończonych zbiórek
Wsparło 27 osób
644 zł (71,55%)
Brakuje jeszcze 256 zł
Adopcje