Potrzaskany Filon potrzebuje specjalistycznej operacji

Zbiórka zakończona
Wsparło 191 osób
4 125 zł (103,12%)

Rozpoczęcie: 18 Października 2018

Zakończenie: 30 Listopada 2018

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Filon to mały psiak, który ma ogromnego życiowego pecha. Nie dosyć, że ktoś pozbył się go wyrzucając w lesie, to teraz uległ tragicznemu w skutkach wypadkowi. Wpadł pod rozpędzone auto, które niestety nawet się nie zatrzymało.

Filon siłą uderzenia wpadł do rowu i konałby tam w mękach gdyby nie młody chłopiec, który widział całe zdarzenie i szukał ratunku po sąsiadach. Policja i Straż Miejska niestety pozostały obojętne. Na miejsce przyjechał weterynarz, ale pies się tak wystraszył, że wczołgał się do rury melioracyjnej i musiała wyciągać go Straż Pożarna!

Takim sposobem Filon trafił pod opiekę naszej Fundacji. W całym swoim nieszczęściu miał jednak szczęście, że znalazł dom zastępczy u osoby, która był na miejscu. Dzięki temu ogromny ból i cierpienie znosi w swoim domu pod czujnym okiem opiekunki, a nie w schroniskowym  boksie.

Diagnostyka Filona ujawniła niestety masakryczne skutki wypadku. Pies oberwał bardzo mocno. 

Ma połamaną miednicę, kość biodrową, kość udową i piszczelową. Do tego ma problem z oddawaniem moczu i jest codziennie cewnikowany. Badania wykazały, że pęcherz nie jest uszkodzony, więc mamy nadzieję, że to tylko kwestia ogromnego bólu i za chwilę choć jeden problem zniknie.

 

Złamania przypominają puzzle, które teraz przy pomocy wielu płytek, śrub i innych elementów trzeba będzie poukładać. To ciężka i misterna praca, za którą będziemy musieli słono zapłacić. Umiejętności lekarza, który się tego podejmie i materiały niestety kosztują. Oczywiście można by iść na łatwiznę i łapę amputować, ale na to zawsze jest czas... Amy chcemy dać szansę Filonowi na 'w miarę' normalne życie. A czy uda się osiągnąć pełną sprawność to czas pokaże. 

Filon ma ok 6 lat więc wierzymy, że wyliże się z tego. Aby móc dać taką szanse Filonowi bardzo potrzebna jest Państwa pomoc finansowa. Bez tego nie damy rady. Tutaj liczy się każda złotówka, grosz do grosza a w grupie siła. Pomóżmy temu maluchowi godnie żyć i maszerować przez życie o 4 łapach!

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 191 osób
4 125 zł (103,12%)