Interwencje - jedyna szansa dla krzywdzonych zwierząt! Pomóż!

Wsparły 72 osoby
2 390 zł (11,95%)
Brakuje jeszcze 17 610 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 5 Czerwca 2024

Zakończenie: 14 Sierpnia 2024

Godzina: 23:59

10 Czerwca 2024, 19:23
Tydzień interwencji czas zacząć

Nadszedł poniedziałek więc Inspektorzy Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wyruszają na kontrole interwencyjne dotyczące możliwości łamania praw zwierząt. I tak przez cały tydzień. W reakcji na Wasze zgłoszenia w dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy interwencje dotyczące dobrostanu zwierząt gospodarskich i domowych na terenie trzech gmin z woj. łódzkiego.

Na miejscu okazało się, że w kilku przypadkach warunki w jakich utrzymywane są zwierzęta są nieprawidłowe. Dziurawe budy, krótkie łańcuchy, brak stałego dostępu do wody to niestety częste naruszenia ustawy o ochronie zwierząt. W każdej sprawie podjęliśmy działania zmierzające do poprawy losu zwierzaków z kontrolowanych miejsc. Wkrótce czas na rekontrole.

Dziękujemy za każdy sygnał dotyczący przypadków znęcania się nad zwierzętami. 

❗Jeszcze raz dziękujemy za wspieranie naszych działań , to dzięki WAM możemy pomagać!

W okresie letnim obserwujemy drastyczny wzrost liczby interwencji dotyczących dobrostanu i warunków bytowych zwierząt. Wraz ze wzrostem temperatur, zwierzęta są szczególnie narażone na niebezpieczeństwa i cierpienie.

Inspektorzy Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami intensyfikują swoje działania, odwiedzając liczne gospodarstwa i mieszkania, aby sprawdzić zasadność zgłoszeń dotyczących zwierząt. Niestety, już w tym tygodniu musieliśmy przekazać dwie sprawy do organów ścigania w celu podjęcia odpowiednich działań.

Brak wody, zwierzęta uwiązane na sznurach i łańcuchach w pełnym słońcu bez możliwości schronienia, nieleczone choroby skóry, które latem nabierają na sile także przez insekty to tylko niektóre z przykładów okrucieństwa, jakie ujawniamy.

Celem tej zbiórki jest zebranie środków na letnie interwencje Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i zapłacenie faktur stanowiących koszt leczenia, operacji, specjalistycznych badań, utrzymania w hotelikach dla psów i kotów z naszych interwencji. To dla nas ogromne kwoty, ale czy życie ma cenę...? Bezwzględnie nie! Latem potrzeb jest tak dużo, że bez Was nie damy sobie rady!

Głównym z zadań naszej Organizacji są interwencję, czyli wyjazdy na kontrole interwencyjne dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Każdego dnia wpływają do Towarzystwa liczne zgłoszenia dotyczące znęcania. Wyjazdy interwencyjne odbywają się często w asyście policji i straży miejskiej oraz Inspekcji Weterynaryjnej. Przeprowadzając interwencję, opieramy się na Ustawie o Ochronie Zwierząt. Każde przestępstwo znęcania się nad zwierzętami ujawnione podczas interwencji Towarzystwa zgłaszane jest do organów ścigania.

Dla wielu cierpiących, niechcianych, bitych zwierząt nasze działania to często jedyna nadzieja i szansa na realną pomoc. Interweniujemy wszędzie tam, gdzie naruszane są prawa zwierząt. Nasi Inspektorzy interweniują na terenie całego województwa łódzkiego, poświęcając swój wolny czas i wkładając w te działania ogrom serca i doświadczenia.

Zwierzęta, które ratujemy, często nie mają żadnego schronienia, dostępu do światła dziennego, dostępu do wody czy pokarmu. Są często nieleczone, a ich oprawcy tłumaczą, że jak pies jest stary, to po co go leczyć, jak zwierzak to sama skóra i kości to nie jest zagłodzony, tylko ma anoreksję... Trzeba też powiedzieć, jak niebezpieczne i przykre bywają interwencję dla inspektorów.

Wielokrotnie są obrażani, atakowani przez oprawców zwierząt, którzy wykazują agresję w stosunku do ludzi i zwierzaków. Odebrane zwierzęta leczymy we współpracujących z nami gabinetach weterynaryjnych, a następnie utrzymujemy i szukamy im domów tymczasowych i stałych. To my reprezentujemy w sądzie pokrzywdzone zwierzęta w charakterze pokrzywdzonych lub oskarżycieli posiłkowych i walczymy o sprawiedliwy wyrok w ich imieniu. Jednak niewiele możemy zdziałać bez wsparcia finansowego, które niestety jest konieczne.

Niestety egzekwowanie kosztów leczenia czy utrzymania od oprawców jest bardzo trudne, a praktycznie niemożliwe. To na nas spada ciężar zapłaty faktur za leczenie, kosztowne operacje ratujące życie czy utrzymanie zwierząt!

Pragniemy przypomnieć wszystkim o ważności ochrony zwierząt przed skutkami upałów. Prosimy, abyście zawsze dbali o to, aby zwierzęta miały stały dostęp do świeżej wody oraz były chronione przed nadmiernym nasłonecznieniem i przegrzewaniem się. Mały gest troski może zapobiec wielu niepotrzebnym cierpieniom.

Dziękujemy wszystkim, którzy reagują na przypadki krzywdy zwierząt i zgłaszają podejrzane sytuacje. Wasza czujność i odpowiedzialność są niezwykle ważne dla dobra zwierząt i walki o ich prawa.

Dlatego na tej zbiórce serdecznie prosimy Państwo o wsparcie naszej organizacji i pomoc. Tylko dzięki Wam możemy pomagać tym, którzy nas potrzebują! Otwórzmy serca na pomoc!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
290 zakończonych zbiórek
Wsparły 72 osoby
2 390 zł (11,95%)
Brakuje jeszcze 17 610 zł
Adopcje