POMOCY❗ Litości ❗ Leon- wrak psa konający w rowie, zjadany przez robaki! Konieczna operacja❗

PILNE!
do końca
Wsparło 758 osób
18 850 zł (94,25%)
Brakuje jeszcze 1 150 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 20 Września 2023

Zakończenie: 7 Grudnia 2023

Godzina: 23:59

14 Listopada 2023, 22:52
Wieści od Leonka....

Leonek, który wiele przeszedł w życiu, teraz dzielnie walczy każdego dnia. Guz na łapce bardzo mu ciąży i uniemożliwia jego normalne chodzenie, bo cały czas rośnie i sprawia mu duży ból. Będzie poddany operacji, ale lekarz ze względu na utrzymujące się podwyższone wskaźniki mocznicowe, kolejny raz przesunął termin zabiegu.

Poza tym, Leon radzi sobie w życiu codziennym. Bardzo lubi spacerować, potrzebuje nieustannego kontaktu z człowiekiem, ciekawski, spokojny i bardzo komunikatywny. Aż trudno uwierzyć, że po tylu przejściach, drzemią w nim tak duże pokłady wrażliwości i ufności do człowieka❤️.

Pokaż wszystkie aktualizacje

17 Października 2023, 10:44
Wieści od Leonka...

Leon pomimo krzwdy jakiej doznał od człowieka okazał się cudownym, radosnym psinką.  Obecnie czuje się dobrze, powoli przybiera na wadze i jeśli wyniki badań poprawią się, to niebawem przejdzie operację usunięcia zmian skórnych i tkanki podskórnej łopatki i przedramienia (mięsaka), śledziony oraz jąder.

To dzięki Wam, dostał nowe życie -  życie bez poniewierki. Cieszymy się, że tyle osób okazało swoje wielkie serce i pomogło, wspierając i udostępniając zbiórkę. Wasze zaangażowanie w niesienie pomocy jest nieocenione!

 

07 Października 2023, 21:07
Wieści od Leonka....

Leon został wypisany ze szptala. Jego stan ogólny powoli się poprawia, ale cytologia zmian skórnych i tkanki podskórnej łopatki i przedramienia wskazuje na mięsaka. Leon musi być operowany❗ Poza tym musi mieć usunietą zmienioną chorobowo śledzionę i jądra. Ten cudowny piesek o wielkiej woli życia jest najlepszym dowodem - że warto walczyć do końca! Leon walczy - chce żyć!!! POMOŻECIE?

Każda złotówka i każde udostępnienie jest ogromnie ważne w takich chwilach, bo dar życia jest w Waszych rękach ❤️. 

25 Września 2023, 14:21
Nowy tydzień, nowe wieści z Kliniki...

Dobre wieści!

Leonek chodzi o własnych siłach, zaczął jeść i walczy z całych sił, widać, że jest w nim wola życia. 

Złe wieści!

Przed Leonkiem operacja usunięcia śledziony, guzów okolicy kończyn i kastracja, ale dopiero wtedy, gdy jego stan ogólny będzie na to pozwalał. Czekamy na pozostałe wyniki badań diagnostycznych.

Mamy do zapłacenia pierwszą, częściową fakturę za 4 doby hospitalizacji Leona, ale jutro dostaniemy kolejną... Bardzo Was prosimy o dalsze wsparcie zbiórki!

Dziękujemy Wszystkim Państwu za wsparcie i chęć niesienia pomocy dla bezdomnego Leonka❤️. Każda złotówka i każde udostępnienie jest ogromnie ważne w takich chwilach, bo dar życia jest w Waszych rękach ❤️

 

21 Września 2023, 12:40
Wieści z Kliniki...

Leon walczy, jest w trakcie diagnostyki, ale rokowania są ostrożne! Musi zostać w Klinice pod fachową opieką, nie wiadomo na jaki okres czasu, ale koszty hospitalizacji będą ogromne, dlatego zwiększyliśmy kwotę zbiórki.  Na bieżąco będziemy Was informować o Jego stanie zdrowia.

 

 

Ból, przerażenie, wzrok błagający o ratunek i skomlenie psa, który leżał w rowie! Nikt, nie pomógł, nie zatrzymał się choć na chwilę, wszyscy Go omijali! Zatrzymała się kobieta, JEDYNA, która podeszła do pieska i próbowała Mu pomóc! Obdzwoniła wszystkie instytucje, fundacje z tego rejonu! Skończyło się na dobrych radach, pouczeniach i odsyłaniu dalej. Ludzie, gdzie Wasze człowieczeństwo! Człowiek, to najgorszy gatunek, który chodzi po Ziemi!

Leon, bo tak dostał na imię, resztkami sił podnosił się, słaniając się na nogach, próbując podejść do wyciągniętej ręki z jedzeniem. Widok był tragiczny! Pies w typie owczarka katalońskiego ważący 10 kg, a prawidłowo powinien 40 - 50kg. Zagłodzony, praktycznie skóra i kości, na całym ciele dredy,  a w nich larwy much i ogromny fetor. Jego skóra to wielka swędząca rana, sierść albo raczej to, co z niej zostało, odchodziła płatami przy dotyku. Pod skórą szkielet psa! Wystające żebra i kręgosłup, brak mięśni i tkanki tłuszczowej, trzy guzy zlokalizowane w okolicach kończyn.

Nigdy nie widziałam tak, zaniedbanego psa, a uwierzcie mi widziałam już wiele, a ten widok był przerażający! ,,cZŁOwieku”, który, Go wyrzuciłeś, oby karma do ciebie wróciła!!! Skazałeś Go na powolną agonię i śmierć! Jak można być takim potworem, żeby biernie patrzeć na cierpienie zwierząt!

Czara goryczy przelała się… 

Obejrzyjcie filmik jak skomlał i błagał o pomoc!

Leon na CITO został przewieziony do całodobowej Kliniki Weterynaryjnej Braci Mniejszych w Konstantynowie Łódzkim. Od lekarza dyżurnego usłyszałam, że byłoby humanitarnie poddać Leona eutanazji, ale postanowiłam Go hospitalizować. Będzie leczony, poddany pełnej diagnostyce, niemniej jednak koszty leczenia w Klinice będą bardzo, bardzo wysokie!!!

Dziękuję Pani Beacie Czerneckiej za szybką pomoc i kierowcy - Panu Łukaszowi, na którego ZAWSZE można liczyć!

Bardzo Was proszę, dorzućcie jakikolwiek datek do tej zbiórki, tylko nie przechodźcie obojętnie! 

Z góry dziękuję za każdą wpłatę i chęć niesienia pomocy.

Iwona Ciosk

iwonaciosk15@gmail.com
+48 662-153-927

Pomogli

Ładuję...

Organizator
10 aktualnych zbiórek
45 zakończonych zbiórek
do końca
Wsparło 758 osób
18 850 zł (94,25%)
Brakuje jeszcze 1 150 zł
Adopcje