Interwencje - jedyna szansa dla maltretowanych zwierząt! POMÓŻ!

Wsparło 14 osób
237 zł (1,58%)
Brakuje jeszcze 14 763 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 26 Maja 2023

Zakończenie: 14 Lipca 2023

Godzina: 23:59

Wielkimi krokami szykujemy się do okresu letniego, w którym ilość interwencji dotyczących możliwości znęcania się nad zwierzętami wzrasta trzykrotnie. 

Brak wody, zwierzęta uwiązane na sznurach i łańcuchach w pełnym słońcu bez możliwości schronienia, nieleczone choroby skóry, które latem nabierają na sile także przez insekty to tylko niektóre z przykładów okrucieństwa, jakie ujawniamy.

Celem tej zbiórki jest zebranie środków na letnie interwencje Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i zapłacenie faktur stanowiących koszt leczenia, operacji, specjalistycznych badań, utrzymania w hotelikach dla psów i kotów z naszych interwencji. To dla nas ogromne kwoty, ale czy życie ma cenę...? Bezwzględnie nie!  Latem potrzeb jest tak dużo, że bez Was nie damy sobie rady!

Głównym z zadań naszej Organizacji są interwencję, czyli wyjazdy na kontrole interwencyjne dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Każdego dnia wpływają do Towarzystwa liczne zgłoszenia dotyczące znęcania. Wyjazdy interwencyjne odbywają się często w asyście policji i straży miejskiej oraz Inspekcji Weterynaryjnej. Przeprowadzając interwencję, opieramy się na Ustawie o Ochronie Zwierząt. Każde przestępstwo znęcania się nad zwierzętami ujawnione podczas interwencji Towarzystwa zgłaszane jest do organów ścigania.

Dla wielu cierpiących, niechcianych, bitych zwierząt nasze działania to często jedyna nadzieja i szansa na realną pomoc. Interweniujemy wszędzie tam, gdzie naruszane są prawa zwierząt. Nasi Inspektorzy interweniują na terenie całego województwa łódzkiego, poświęcając swój wolny czas i wkładając w te działania ogrom serca i doświadczenia.

Zwierzęta, które ratujemy, często nie mają żadnego schronienia, dostępu do światła dziennego, dostępu do wody czy pokarmu. Są często nieleczone, a ich oprawcy tłumaczą, że jak pies jest stary, to po co go leczyć, jak zwierzak to sama skóra i kości to nie jest zagłodzony, tylko ma anoreksję... Trzeba też powiedzieć, jak niebezpieczne i przykre bywają interwencję dla inspektorów.

Wielokrotnie są obrażani, atakowani przez oprawców zwierząt, którzy wykazują agresję w stosunku do ludzi i zwierzaków. Odebrane zwierzęta leczymy we współpracujących z nami gabinetach weterynaryjnych, a następnie utrzymujemy i szukamy im domów tymczasowych i stałych. To my reprezentujemy w sądzie pokrzywdzone zwierzęta w charakterze pokrzywdzonych lub oskarżycieli posiłkowych i walczymy o sprawiedliwy wyrok w ich imieniu. Jednak niewiele możemy zdziałać bez wsparcia finansowego, które niestety jest konieczne.

Niestety egzekwowanie kosztów leczenia czy utrzymania od oprawców jest bardzo trudne, a praktycznie niemożliwe. To na nas spada ciężar zapłaty faktur za leczenie, kosztowne operacje ratujące życie czy utrzymanie zwierząt! 

Dlatego na tej zbiórce serdecznie prosimy Państwo o wsparcie naszej organizacji i pomoc. Tylko dzięki Wam możemy pomagać tym, którzy nas potrzebują! Otwórzmy serca na pomoc!

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 14 osób
237 zł (1,58%)
Brakuje jeszcze 14 763 zł
Adopcje