Lusia - starsza suczka zbiera na operację oka

ewela0812
organizator skarbonki

Lusia to starsza, mała suczka w wieku ok. 10 lat. Od lipca 2015 roku jest podopieczną naszej Fundacji.
Lusia niestety w ostatnim czasie zachorowała i grozi jej usuniecie oka, ponieważ ma zwichniętą soczewkę. Lusia ma zwichniętą soczewkę oka lewego do przedniej komory oka
oraz podwyższone ciśnienie w gałce ocznej.
W kwestii leczenia oka Lusi mamy 3 kierunki działania: albo farmakoterapia z użyciem kropli i jest szansa, że soczewka przemieści się do tylnej komory oka, albo intrakapsularne usunięcie soczewki lub w najgorszym wypadku usunięcie gałki ocznej.

Wdrożenie farmakoterapii nie pomogło i niestety soczewka z komory przedniej gałki ocznej nie przemieściła się do komory tylnej. Lekarz okulista zalecił usunięcie oka lub zabieg usunięcia soczewki.
Różnica między dwoma zabiegami jest kolosalna: w przypadku usunięcia soczewki sunia nadal będzie miała oko oraz komfort świetlny, natomiast amputacja oka to wiadomo :-(
Koszt zabiegu usunięcia soczewki to kwota rzędu 700 zł plus do tego dojdą koszty opieki po operacji !!!!
Jeżeli uda nam się uzbierać kwotę 700 zł to sunia będzie miała oko, jeżeli nie uzbieramy takiej kwoty to zmuszeni jesteśmy usunąć oko.

Na chwilę obecną Lusia ma bardzo silny stan zapalny gałki ocznej, który sprawia jej duży ból i bardzo suni doskwiera. Lusia stała się apatyczna, smutna, nie ma apetytu. Nie mamy dużo czasu, trzeba szybko działać i coś zrobić z tym oczkiem. Wolelibyśmy usunąć tylko soczewkę, lecz to zależy od Państwa. Bardzo prosimy o pomoc. Dla Lusi to jest ogromna różnica w jej przyszłym komforcie życia.

Wsparli

100 zł

Anonimowa Pomagaczka

Oczko Lusi
55 zł

Anonimowy Pomagacz

Dla Lusi na operację oka
20 zł

psi okulista

20 zł

Agnes

20 zł

Agnieszka

30 zł

Inga

:)

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
31%
255 zł Wsparło 7 osób CEL: 800 ZŁ