Kocur po urazie szczęki zbiera na zabieg

Ewa Trynka
organizator skarbonki

 Mefisto to kocur, który trafił do Fundacji Kłębek ponad miesiąc temu. Pierwotnie miał zostać tylko na czas kastracji i rekonwalescencji oraz wyleczenia z infekcji bakteryjnej. Szybko jednak okazało się, że Mefisto lubi towarzystwo ludzi. Na podstawie obserwacji podczas ekspresowej socjalizacji z człowiekiem i innymi kotami doszliśmy do wniosku, że Kocur musiał mieć kiedyś swój dom. Podejrzewamy, że najprawdopodobniej Mefisto został wyrzucony i tak rozpoczęła się jego wieloletnia tułaczka po łazarskiej dzielnicy…

 Dlaczego zbieramy na kociego dentystę?

 Już patrząc na pyszczek Mefista, rzuca się w oczy jego wystający pod nienaturalnym kątem lewy dolny kieł. Również i stan zakamienienia wszystkich zębów pozostawia wiele do życzenia. Mając to na uwadze, wybraliśmy się na konsultacje do zwierzęcego stomatologa. Niestety wizyta odsłoniła kolejne nieprawidłowości: Kocur ma źle zrośniętą szczękę po urazie mechanicznym, spowodowanym najprawdopodobniej potrąceniem przez samochód, co przekłada się na to, że jedzenie sprawia mu ból :(

 Dodatkowo wyniki krwi i moczu Mefista nie są zadowalające: parametry wskazują na stan zapalny, a nade wszystko na problemy z nerkami i wątrobą. Dlatego wdrożyliśmy już odpowiednią dietę oraz leki, by poprawić wyniki, zaś podając codziennie kroplówki, przygotowujemy go do narkozy i zabiegu.

 Z racji dojrzałego już wieku Mefista (wstępnie oszacowany na 10 lat lub więcej!), jak i ze względu na problemy zdrowotne, niezbędne będzie zastosowanie najlepszych i najbezpieczniejszych dla jego zdrowia środków!

 Niestety sama diagnostyka Mefista, jak i specjalistyczne leki, wydrenowały całkowicie konto Fundacji, dlatego zwracamy się do Was o pomoc w dofinansowaniu zabiegu. Mefisto zasłużył na to, by po wieloletniej tułaczce móc cieszyć się kocią emeryturą wśród przychylnych mu ludzi i zwierząt!!!

 Całkowita cena zabiegu to kwota rzędu 750 zł. Jest w tym uwzględnione  RTG szczęki, „łamanie” i nastawianie kości żuchwy, usunięcie zepsutych zębów, czyszczenie i skaling pozostałych zdrowych zębów, a także kontrole pozabiegowe.

Mefisto bardzo liczy na Waszą pomoc!

Wsparli

164 zł

Renata W.

10 zł

Anonimowy Pomagacz

15 zł

Marta W.

Powodzenia w walce o zdrowie, Kiciuś
50 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Magda i Jacek

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
100%
750 zł Wsparły 24 osoby CEL: 750 ZŁ