Całoroczna zbiórka na leczenie podopiecznych Fundacji Dzikie zwierzęta w potrzebie

Wsparło 1 241 osób
55 461 zł (55,46%)
Brakuje jeszcze 44 539 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 12 Marca 2023

Zakończenie: 31 Grudnia 2024

Godzina: 20:00

06 Kwietnia 2024, 18:34
Kuny

Rozpoczął się sezon na małe kuny. Ładna pogada sprawia, że zabieramy się za remonty dachów. Bardzo często przy takiej okazji odkrywamy gniazdo, w których są bardzo maleńkie kuny. Warto dać kuniej matce szansę na zabranie maluchów, bo nikt lepiej się nimi nie zajmie niż ich własna mama. Kiedy nie ma takiej możliwości lub maluszki są ewidentnie słabe, warto skontaktować się z nami.

Inną grupą są sytuację kiedy kuna wejdzie w szkodę człowiekowi, niszcząc podbitkę dachu. Nie zabijaj, namierz lokalizację gniazda i skontaktuj się z nami.

Kuny mimo złej sławy niszczyciela aut i domów oraz bezwzględnego rozbójnika w kurniku czy gołębniku są bardzo pożyteczne. To przede wszystkim one wespół z lisami tępią w miastach i w spichlerzach gryzonie. Warto o tym pamiętać.

Bo naszą opieką obecnie już przebywa  czworo malutkich kunek. Dwie z Lubska i dwie przyniesione na UP we Wrocławiu.

Liczymy na Wasze wsparcie!

Pokaż wszystkie aktualizacje

06 Grudnia 2023, 02:34
Kunopies

Kunopies czyli inaczej jenot azjatycki przybłąkał się do ludzi.  Jak się okazało zwierzak cierpi na chorobę skóry, która często dotyka ten gatunek. Mowa tu o świerzbie drążącym. To już drugi okaz z tą chorobą w tym roku.

18 Października 2023, 10:34
Aktualizacja

Jadąc zobaczyłam na ulicy leżącego ptaka, wyglądał na nieżywego. Nigdy nie zakładam z góry, że zwierzę nie żyje. Zatrzymałam się bezpiecznie i podeszłam do ptaka, który zaczął machać skrzydłami. Delikatnie go podniosłam myśląc, że został potrącony przez auto.

Niestety stan ptaka jasno wskazywał, że w dziobie to on dawno nic do jedzenia nie widział. Hodowca, właściciel ptaka, stwierdził, że tego gołębia pewnie jastrząb zgubił i on ukręci mu głowę. Nie przeszkadzało mu to, że przy nim stoi 8/10- letnie dziecko. Zabrałam ptaka, podjechałam do innego hodowcy, aby udzielił fachowej porady. Porada brzmiała - udusić i zutylizować.

Gołębia przejmie niezawodny Gruszętnik - gołębie w potrzebie. Ja wiem, że tam zrobią dla niego wszystko, co jest możliwe, że nie idą na łatwiznę.

Dziękujemy, że nas wspieracie!

01 Maja 2023, 04:45
Grubodziób

Oprócz bobra do kliniki zawieźliśmy tego pięknego ptaka, który został znaleziony pod drzewem. Diagnostyka RTG wykazala złamanie ze zwichnięciem. Niestety taki typ urazu wyklucza mu powrót na wolność.

Ptakiem dożywotnio zaopiekuje się Fundacja Gruszętnik posiadająca odpowiednie woliery.

Bardzo prosimy o pomoc w opłaceniu diagnostyki a fanów ptaków zachęcamy do wsparcia tej Fundacji.

Za każdą formę wsparcia bardzo dziękujemy

01 Maja 2023, 04:11
Bóbr

W środku nocy mimo ogromnego zmęczenia pojechałam na zgłoszenie policji do rannego bobra, który został zabezpieczony przez funkcjonariuszy na drodze. Istniało podejrzenie, że bóbr jest ofiarą potrącenia. Bliższe oględziny wykluczają potrącenie wskazując jako sprawcę obrażeń inne zwierzę. Być może innbóbr go tak pokaleczył. Bóbr ma wiele ran w które wdało się już zakażenie. Lekarz zrobił co mógł aby pomóc mu zwalczyć infekcje. Rany zostały oczyszczone, pod znakiem zapytania pozostaje czy uszkodzony palec uda się uratować. Bóbr został w klinice to będzie wiązało się z dosyć dużymi kosztami ale w jego sytuacji było to wskazane. Dlatego prosimy bardzo o wsparcie na jego leczenie.

Z góry dziękujemy za okazane wsparcie.

25 Kwietnia 2023, 22:15
Kuniontko

Dzisiaj zostaliśmy po proszeni o pomoc dla młodej kuny, która spadła, która spadła ze stropodachu w pewnym biurze. Zapewne młodziutkie kuny bawiły się i jedna w ferworze zabawy spadła. Gdyby to nie były pomieszczenia użytkowe pewnie posadziła bym młodziutkie zwierzę aby pobiegło do swoich. Niestety kuny wyrządziły już tam sporo szkód i dlatego muszą być z tego miejsca usuniętę. Nastawiliśmy żywolapkę aby odłowić pozostałe sztuki i wypuścimy całą rodzinę w bezpiecznym dla nich miejscu.

Maluch cieszy się dobrym apetytem, upadek nie zrobił mu żadnej szkody.

23 Kwietnia 2023, 19:02
Jeż

Pod naszą opiekę trafił już drugi jeż potrącony przez samochód. Pierwszego znaleźliśmy sami a drugi został nam dostarczony . Ani w pierwszym ani w drugim przypadku stosownej pomocy nie udzielił sprawca. Na szczęście oba jeże czują się dobrze. Jako, że nasza fundacja nie ma zgody na przetrzymywanie jerzy zostają one po udzieleniu pomocy przekazane podmiotom posiadającym odpowiednie zezwolenie

17 Kwietnia 2023, 19:26
Krogulec

EDIT: dostaliśmy z Kliniki informacje, że krogulec nie wybudził się z narkozy. Ptak był reanimowany, mimo to nie udało mu się przywrócić funkcji życiowych.

Pod naszą opiekę trafił krogulec z urazem skrzydła i zarażony rzęsistkiem. Ptaka przetransportowaliśmy do kliniki weterynaryjnej SKVet we Wrocławiu. Dalsze losy ptaka będą zależały od wyników leczenia

Fundacja Dzikie zwierzęta w potrzebie istnieje od roku a na naszym koncie masę uratowanych istnień. Reagujemy na zgłoszenia o pomoc na terenie całej  Polski, ale nie odmawiamy pomocy też zwierzętom z Ukrainy, Grecji czy Chorwacji.

Jeżeli tylko jesteśmy w stanie pomóc to tej pomocy udzielamy.Wiąże się to z ogromnymi kosztami weterynaryjnymi. Bardzo dużo zwierząt trafia do nas albo chorych, albo po wypadkach komunikacyjnych lub osierocone młode. Miesięczny koszt w lecznicach to około 10 tysięcy złotych, ale bywały takie miesiące, że oscylowały w granicach 18 tysięcy złotych.

Staramy się jak możemy, aby spłacać zaległości w lecznicach, ale w dobie ogólnego kryzysu sami sobie nie poradzimy. 

Dlatego bardzo Was prosimy o wsparcie finansowe. Nawet niewielkie kwoty zebrane w całość pozwolą nam na uregulowanie faktu.

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
10 zakończonych zbiórek
Wsparło 1 241 osób
55 461 zł (55,46%)
Brakuje jeszcze 44 539 zł
Adopcje