Zbieramy na przetrwanie zimy

Zbiórka zakończona
Wsparły 204 osoby
2 018 zł (100,9%)

Rozpoczęcie: 28 Października 2018

Zakończenie: 31 Grudnia 2018

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Czy pamiętacie Kropkę? Tak, tę Kropkę, która najpierw miała być 10-tygodniowym Gapciem, a potem okazał się półroczną Kropką. Mała, chuda, wykończona kotka ważąca ledwie 800 g, z pękniętą czaszką, martwicą części ogona, zarobaczonymi i chorymi płucami, które wciąż leczymy.

Dziś Kropka ciągle leczona przebywa w domu tymczasowym jednej z naszych wolontariuszek, która poza Kropką postanowiła zająć się całym stadem kotów, z którego uratowała Kropkę. Latem liczba kotów w tym miejscu, według wywiadu środowiskowego, dochodziła do nawet 50 kotów.

Dziś już niemal całe stado jest wykastrowane i to jedno liczy około 20 kotów. Poza tym stadem nasza wolontariuszka ma również pod opieką dwa inne stada jak i 6 kotów w domu tymczasowym.

Opieka nad tak taką ilością kotów to nie tylko kastracja i postawienie budek, czy sprzątanie kuwet w przypadku domu tymczasowego. To również opieka weterynaryjna i zdrowe żywienie. Opieki nad kotami wolno żyjącymi podjęła się nasza wolontariuszka, która dwa razy dziennie dokarmia koty tak zdrowo, jak wymaga tego ich koci organizm, żywi też koty będące u niej w domu tymczasowym. Koty są karmione mokrą karmą bez zbóż oraz surowym mięsem/barfem. Dzięki temu cieszą się wspaniałym wyglądem, lepszym zdrowiem i lepszą odpornością. Dieta ta dostarcza kotom dużo energii, niezbędnej do przetrwania zbliżającej się zimy.  Pomimo, że dieta BARF i mięso nie są drogim modelem żywienia kotów, tak przy tej ilości zwierząt koszta są już ogromne.

Zwracamy się więc do Was z prośbą o wsparcie dla stada bezdomniaków będących pod opieką naszej wolontariuszki.

Wystarczy jeden sms by napełnić miseczkę, bez której koty nie dadzą rady przetrwać nadchodzącej zimy.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
4 aktualne zbiórki
50 zakończonych zbiórek
Wsparły 204 osoby
2 018 zł (100,9%)