Oreo niepełnosprawny kot po wypadku, prosimy o pomoc!

Wsparło 13 osób
584 zł (58,4%)
Brakuje jeszcze 416 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 12 Kwietnia 2023

Zakończenie: 1 Sierpnia 2023

Godzina: 00:01

Kolejna sprawa z rodzaju beznadziejnych… Prosimy bardzo o wsparcie finansowe oraz szukamy rozpaczliwie domu dla 8-miesięcznego kiciusia Oreo.

Zbiórka została utworzona na pokrycie choć części kosztów, a dokładniej na fizjoterapię kocurka - zdjęcie tytułowe to Oreo podczas fizjoterapii właśnie. Oreo jest kotkiem niepełnosprawnym i będzie nim do końca życia.

Kocurek został potrącony przez samochód. Po wypadku trafił na diagnostykę do kliniki weterynaryjnej. Kluczowy fragment rezonansu magnetycznego brzmiał: „W badaniu tomografii rezonansu magnetycznego wykazano rozległe trwałe uszkodzenia kości krzyżowej i połączenia S3/Cd1 co wraz z objawami klinicznymi tłumaczy zaburzenia pracy dróg nerwowych unerwiających ogon oraz zwieracze i odpowiedzialne za świadome załatwianie czynności fizjologicznych.”

Zdjęcia RTG oraz opis badania MRI można zobaczyć w załącznikach. Krótko mówiąc - Oreo nie siusia sam… Trzeba mu wyciskać pęcherz mechanicznie, co kilka godzin. Kupkę czasem robi sam, bezwiednie, czasem też trzeba mu pomóc.

Kitku jest łagodne i urocze. Znosi cierpliwie wszystkie te wyciskania, zastrzyki, leki. Nigdy nikogo nie ugryzł, nie podrapał. Syczy tylko biedak ostrzegawczo, ale bez większego przekonania… już wie, że czas, kiedy decydował sam o sobie, skończył się… teraz jest zdany na ludzi. Jest też niestety smutny i wycofany…

W tej chwili Oreo jest cierpliwym i wdzięcznym pacjentem i ma fizjoterapię. Niestety fatalnie znosi pobyt w kociarni i bardzo się martwimy jego zdrowiem. 

Będziemy ogromnie wdzięczni za pomoc w jego zbiórce - każda złotówka to ogromna pomoc, ale także szukamy dla niego pilnie domu. 

Kontakt w tej sprawie można znaleźć w jego ogłoszeniu. 

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
10 aktualnych zbiórek
180 zakończonych zbiórek
Wsparło 13 osób
584 zł (58,4%)
Brakuje jeszcze 416 zł
Adopcje