Mamy mało czasu! Uratujmy Edi ze zdeformowanymi łapkami i nie tylko oraz Maffi z ogromnym nowotworem

Wsparło 430 osób
14 897 zł (74,48%)
Brakuje jeszcze 5 103 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 1 Lipca 2023

Zakończenie: 31 Sierpnia 2024

Godzina: 23:59

21 Listopada 2023, 17:27
Edzia już po amputacji jednej łapki

Wreszcie mogliśmy zacząć coś, czego i tak boimy się bardzo. A właściwie boimy się o nią - Edzię. Jedna z jej zdeformowanych łapek właśnie została amputowana. Gdy rana się zagoi, zacznie się najtrudniejsze - próba prostowania tej drugiej. Leczenie niestety jest kosztowne. Tak, jak zawsze… ale niestety takie są realia. Jeśli ktoś zechciałby pomóc, będziemy bardzo wdzięczni. Dziękujemy ❤️

Pokaż wszystkie aktualizacje

04 Października 2023, 23:50
W sprawie Edzi

Kochani, dziękujemy za Wasze wsparcie dla Edzi! Pędzimy z wieściami, co u niej. 

Dostaliśmy dwie możliwości leczenia jej chorych łapek: pierwsza - to, co na zdjęciu poniżej.

Bardzo eksperymentalne i bolesne działanie, niosące ze sobą duże ryzyko i niegwarantujące właściwie niczego. Nawet nie wiadomo, czy byłaby w stanie chodzić. Do tego bardzo droga sprawa.

Druga możliwość (pierwotnie zakładana) - amputować jej jedną łapkę, lewą tylną, która jest maksymalnie zdeformowana i jej tylko przeszkadza, a drugą spróbować naprawić i naprostować. Potem rehabilitacja i duża szansa na normalniejsze funkcjonowanie. Ta opcja odpowiada także kosztom pierwotnie zakładanym. 

Po długich i poważnych namysłach oraz zaleceniach lekarzy zdecydowaliśmy się na drugą opcję. Chcemy jej poprawić REALNIE jakość życia, a nie poddawać jakimkolwiek ryzykownym "eksperymentom".

Każdemu, kto pomaga Edzi, serdecznie dziękujemy! ❤️

01 Września 2023, 18:17
Wynik tomografii

‼️ Jesteśmy załamani, błagamy o pomoc ‼️
Edziu,
Wiedzieliśmy, że nie masz lekko, że pomóc Tobie będzie dużym wyzwaniem - i dla lekarzy, i dla nas. Nie wiedzieliśmy tylko, że jest aż tak źle…

Wynik TK:
Kręgosłup lędźwiowy znacznie skrócony, obecne 5 kręgów lędźwiowych. Kręg 4
znacznie skrócony, trójkątnego kształtu, przemieszczony mocno dogrzbietowo z załamaniem osi kręgosłupa- linia kręgosłupa ustawiona dorzbietowo dobrzusznie oraz boczno-przyśrodkowo na tej wysokości. Kanał kręgowy znacznie przebudowany, rezerwa tłuszczowa asymetryczna, rdzeń kręgowy o cechach znacznego modelowania przebiegu. Brak wykształconych wyrostków stawowych L4-L7, obecny blok wrodzony. Spondylosis deformans L3-L7/S, zmiany zaawansowane oraz mniejsze - Th13-L2.
Nieznaczne załamanie linii kręgosłupa na wysokości kręgu Th7. Mineralizacja więzadła podłużnego grzbietowego C7/Th1.
Kręgów piersiowych XIII. Żebra szeroko rozstawione.
Miednica ustawiona w nieprawidłowej osi względem linii kręgosłupa, mocno spionizowana. Głowy kości udowych położone w panewkach, szyjki kości udowych ustawowe mocno pionowo. W stawach kolanowych powierzchnie stawowe kości udowej i piszczelowej niedopasowane, ustawione nieznacznie względem siebie przyśrodkowo bocznie. Nasady i przynasady dalsze kości udowych mocno pogiętego kształtu, kości piszczelowe o cechach znacznej rotacji względem kości udowych, z z obustronnym zwichnięciem przyśrodkowym rzepek (przemieszczenie znaczne).
Stawy skokowe do dodatkowej oceny przy znacznym zawężeniu zakresu badania, szpary stawowe zatarte.
Układ mięśniowy w znacznym stopniu atroficzny, asymetryczny, zmiany bardziej nasilone po stronie prawej.

Przed nami teraz naprawdę ogromne wyzwanie, największe z jakim przyjdzie nam się zmierzyć…

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy
Edi (Edzia) i Fundacja Psa Karmela

16 Sierpnia 2023, 00:38
Aktualizacja

W SweetVet, gdzie pod koniec lipca Edzia miała mieć badanie TK, niestety wtedy popsuł się tomograf. Ograniczona ilość miejsc z tym sprzętem i okres wakacyjny też nie służą. Ale wreszcie pojawiła się szansa, że w tym tygodniu się uda i w najbliższym czasie będzie można podjąć działania operacyjne. Trzymajcie kciuki! I nieśmiało prosimy o wsparcie


A Maffi ma się całkiem dobrze po operacji. Tyje dziewczynka

14 Lipca 2023, 11:44
‼️ Bardzo pilne! ‼️

Sprawę naszej Edi z powykręcanymi łapkami, złamaną niegdyś miednicą i bardzo utrudnionym poruszaniem się i funkcjonowaniem wysłaliśmy do kilku miejsc w Polsce cieszących się uznaniem w zakresie trudnych, niemożliwych przypadków
Renomowana klinika SweetVet z Bydgoszczy póki co jako jedyna zechciała się podjąć leczenia i operacji małej. Sprawa jest bardzo skomplikowana. Jak nam podano, konsultacja wraz z niezbędnymi dokładnymi badaniami oraz TK to koszt około 2 tys złotych, natomiast sama niełatwa operacja może kosztować nawet do 10 tys złotych… wiemy, gigantyczna kwota, ale z taką musimy się liczyć. Badania z TK są zaplanowane na 27 lipca i dopiero one powiedzą nam konkrety.
W każdym razie jest szansa dla Edi!
Na wspólnej zbiórce dla Edi i Maffi z nowotworem jest obecnie około 6 tys. Niestety niemal cała ta kwota już poszła na pierwszą diagnostykę i profilaktykę, operację usunięcia guza i sterylizacji, badania w kierunku przerzutów.
A teraz przed nami koszt, który będzie bardzo duży dla nas i chyba dla większości byłby taki
Dlatego w imieniu Edi i naszym bardzo prosimy o wsparcie, wpłatę choćby złotówki oraz udostępnianie jak najdalej tejże zbiórki
Mówiąc wprost… także od niej wiele zależy.
Pomijając kwestie finansowe, jeśli nikt nie podejmie się, nie podoła lub zostanie przyjęte, że nic się nie da zrobić, Edzie (dla poprawy zdrowia i komfortu jej życia) czeka amputacja…

Za wszelkie formy pomocy najserdeczniej dziękujemy ❤️

02 Lipca 2023, 13:32
Edi

Edi nie może się nawet załatwić. Do tego leci jej ropa z pochwy i nosa. Jej operację również musimy pilnie wykonać.

Obie suczki muszą najpóźniej jutro trafić na stół operacyjny.

Błagamy o pomoc!!!


02 Lipca 2023, 00:58
Aktualizacja, dzień po odbiorze psiaków

Szanowni,
Sytuacja wygląda tak:
Suczka Maffi z gigantycznym nowotworem jednak nie miała dzisiaj operacji, gdyż lekarz wskazał jeszcze dodatkowe badania kardiologiczne. Operacja będzie w poniedziałek.
Natomiast suczka Edi była dziś na konsultacji i badaniach ortopedycznych. Jej miednica była złamana, do tego łapki w stanie tragicznym, narządy poprzemieszczane… na pewno będzie musiała poruszać się przy wózku, może obejdzie się bez amputacji. Będziemy jeszcze próbować ją postawić operacyjnie na tylne łapki, chociaż to trudny przypadek i niewielu się go podejmie.
Do tej pory jest do zapłaty lub już zostało uregulowane łącznie 1456 zł.
W następnej kolejności potrzebujemy ok. 2500 zł na operację suczki z guzem, do tego wizyta kardiologiczna, profilaktyka, wizyty kontrolne, badania w kierunku ewentualnych przerzutów.
W przypadku Edi musimy kupić w pierwszej kolejności wózek. I liczyć się z kosztami ewentualnej operacji, która bardzo wstępnie oszacowana jest na ok. 5000 zł.
Do tego wszystkiego dochodzą koszty utrzymania i hoteliku ok. 700 zł na miesiąc za jednego psa (niestety nie mamy już domów tymczasowych).
Obecnie na zbiórce jest 1151 zł. Dziękujemy tym, którzy wpłacili, ale jeszcze dużo brakuje do możliwości sfinansowania tych najpilniejszych wydatków. Do operacji Maffi mamy jeszcze 1,5 dnia. Wierzymy, że nie zostawicie nas w potrzebie. Te psiaki to chyba najpoważniejsze przypadki w krótkiej historii naszej fundacji…
Bardzo prosimy Was o pomoc

Ps. Jak wyjaśni się sprawa operacji Edi i okaże się, że jednak nie można jej wykonać, to kwotę zbiórki pomniejszymy o koszt operacji. Na razie zakładamy, że operacja jest możliwa i wierzymy, że będzie miała szansę na prostsze, normalniejsze życie.

Kolejna interwencja, kolejny ciężki przypadek i kolejna zbiórka... aż nam głupio. Ale jesteśmy malutką i młodziutką fundacją, która przypadkiem stała się taką od ciężkich przypadków. Do tej pory działaliśmy najlepiej jak potrafimy, wszystko dla zwierzaków, ale po dzisiejszej interwencji chyba pierwszy raz poczuliśmy się naprawdę zmęczeni i zrezygnowani, nawet nie mamy siły pisać... odebraliśmy dwa psy - nieleczone, z bardzo rażących warunków.

Tym razem nie możemy z niczym czekać ani chwili. Mamy tylko kilka godzin! Z łańcucha zabraliśmy wychudzoną suczkę z guzem nowotworowym ogromnej wielkości. Jeszcze dziś musi odbyć się operacja. Bardzo dobry chirurg, poza godzinami swojej zmiany, jest gotów zoperować Maffi (bo tak nazwaliśmy suczkę). A wszystko dlatego, że przypadek jest bardzo poważny i pilny, nie możemy czekać! Guz już pęka, sączy się z niego, w każdej chwili może pęknąć bardzo konkretnie. Sytuacja jest niebezpieczna a stan suni bardzo poważny. Na wieczór zaplanowana jest operacja... jeśli Maffi doczeka. Teraz musimy szybko uzbierać potrzebną kwotę na sfinansowanie zabiegu. Potem trzeba wykonać serię badań, żeby sprawdzić ewentualne przerzuty nowotworowe.


[zaktualizowane wrzesień 2023]


Do tego jeszcze druga suczka, mała Edi, zabrana razem z Maffi z jednej posesji, żyjąca w garażu-śmietniku. Tylne łapki Edi są powykręcane. Wynik badania tomografem komputerowym był dla nas druzgocący (udostępniliśmy go powyżej w Aktualizacjach). Edzia ma zdeformowane łapki, kręgosłup, stawy, mięśnie... niemal wszystko. Z trudem może poruszać się jedynie na przednich łapach. Tylko jedna klinika w Polsce zdecydowała się zająć jej przypadkiem, przynajmniej na tyle, aby ułatwić jej życie. Koszt samej operacji ma wynieść do 10 tys złotych...

Wszystko to wiąże się z poważnymi kosztami. Do powyższych musimy dodać także koszty pozostałych badań, profilaktyki, utrzymania czy transportu.

Prosimy Was bardzo o pomoc! Tym razem czas ma naprawdę znaczenie... jak nigdy wcześniej.

Dziękujemy Wszystkim najpiękniej!

Aktualizacje na bieżąco na naszym Facebooku: www.facebook.com/fundacjapsakarmela 


------------------

koszty:

w powyższych czekamy na fakturę.


tomografia Edi:

Pomogli

Ładuję...

Organizator
6 aktualnych zbiórek
19 zakończonych zbiórek
Wsparło 430 osób
14 897 zł (74,48%)
Brakuje jeszcze 5 103 zł
Adopcje