Stowarzyszenie OAZA dla Zwierzat Mielec

Stowarzyszenie OAZA dla Zwierzat Mielec

Reprezentant Ewa Sadowska - Kowalik

E-mail oazadlazwierzat@gmail.com

Telefon 888668536

Lokalizacja Mielec, podkarpackie

Stowarzyszenie Oaza dla Zwierząt Mielec - Pomóż Nam Pomagać!

Witamy serdecznie na profilu Stowarzyszenia Oaza dla Zwierząt Mielec. Codziennie pracujemy nad zapewnieniem godnych warunków bytowych i nowych domów dla naszych podopiecznych. Dbałość o dobrostan zwierząt to nasz priorytet.

Stowarzyszenie Oaza dla Zwierząt Mielec prowadzi Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Pies i Kot” w Mielcu, które znajduje się niemal w samym centrum miasta Mielca. Na niewielkiej powierzchni schroniska, znajdują się zadaszone boksy z wybiegami dla psów, oraz dwa pawilony dla kotów, w których mieszczą się cztery kociarnie. Psy w boksach przebywają pojedynczo. Pomieszczenia kociarniach są dostosowane do wieku i potrzeb zwierzęcia. Koty mają zapewnioną możliwość korzystania z wybiegów. Teren schroniska jest ogrodzony. Dodatkowo na terenie schroniska mieści się biuro adopcji i przyjęć zwierząt, kwarantanna dla zwierząt, które dopiero trafiły do schroniska, pomieszczenia izolacyjne dla chorych zwierząt oraz gabinet weterynaryjny w którym wykonywane są podstawowe zabiegi dla zwierząt. Dbamy o każdy detal, by zapewnić naszym podopiecznym jak najlepsze warunki. Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Pies i Kot” przyjmowane są zwierzęta z terenu Gminy Miejskiej Mielec.

Obecnie w schronisku przebywa ok. 85 psów i około 50 kotów. U nas każdy pies czy kot ma swoje miejsce i imię. Wszystkie zwierzęta w schronisku są badane, szczepione i odrobaczane. W schronisku zapewnia się przeprowadzenie kastracji dojrzałych płciowo psów i samic kotów po upływie kwarantanny, kocurów przed ich wydaniem ze schroniska. Wszystkie zwierzęta są fotografowane i prezentowane na naszej stronie internetowej www.oazadlazwierzat.mielec.pl oraz na profilu facebook oaza dla zwierząt mielec, w celu znalezienia nowych domów oraz ułatwienia właścicielom odnalezienie swoich zagubionych pupili. Każde zwierzę jest czipowane – chip umieszczany w ciele zwierzęcia jest nośnikiem danych, posiadającym specjalny numer, za pomocą którego, przy wykorzystaniu czytnika, można zidentyfikować zwierzę i jego właściciela.

Dokładamy wszelkich starań, by nasze psiaki i kociaki przebywające w schronisku czuły się jak najlepiej i szybko znajdowały swoje nowe dobre domy, odpowiedzialnych i kochających opiekunów, a schronisko było dla nich tylko miejscem tymczasowym.

Stowarzyszenie Oaza dla Zwierząt Mielec jest organizacją pożytku publicznego, która może zbierać 1,5 % na rzecz zwierząt, KRS 0000758868.

Do głównych zadań Stowarzyszenia należy: prowadzenie schroniska, przyjmowanie i przetrzymywanie w schronisku psów i kotów bezdomnych zgodnie z art. 4 Ustawy o Ochronie Zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997r. utrzymanie zwierząt w schronisku – wyżywienie, podstawowa opieka weterynaryjna, chipowanie, odrobaczanie, szczepienia itp. zapewnienie humanitarnych warunków bytowych zwierząt, poszukiwanie nowych opiekunów, promowanie sterylizacji zwierząt, prace remontowe w schronisku, zapewnienie dodatkowego wyposażenia potrzebne naszym zwierzakom i opiekującym się nimi wolontariuszom (obroże, smycze, miski, szczotki, grzebienie, środki do pielęgnacji zwierząt).

Od rozpoczęcia naszej działalności (styczeń 2020 r.) udało się wprowadzić szereg pozytywnych zmian w schronisku:  powstała świetlica w której możemy oswajać wycofane i lękliwe psy, powstał gabinet weterynaryjny w którym wykonywane są podstawowe zabiegi, zwiększono skuteczność adopcji i odnajdywania właścicieli zagubionych zwierząt, znacznie poprawiono stan zieleni na terenie schroniska,  złożono pełne oświetlenie terenu schroniska,  wyremontowano dach na budynku socjalno - szpitalnym schroniska, docieplono budynek główny schroniska, w którym znajduje się szpitalik dla psów i kotów,  poprawiono jakość życia kotów w schronisku poprzez modernizację czterech kociarni, częściowo zmodernizowano boksy i wybiegi dla psów.

Pomóż nam pomagać naszym podopiecznym. Każdy grosz przyczynia się do poprawy życia naszych podopiecznych. Wspólnie tworzymy bezpieczne i kochające miejsce dla zwierząt w potrzebie.

Razem możemy sprawić, że więcej psiaków i kociaków znajdzie swoje szczęśliwe domy. Dziękujemy za serce otwarte na zwierząt.