Pierwszy w Polsce Azyl dla małych zwierząt

Zbiórka zakończona
Wsparło 26 osób
2 024 zł (101,2%)

Rozpoczęcie: 7 Kwietnia 2015

Zakończenie: 24 Kwietnia 2015

Godzina: 02:00

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Fundacja Ogony od 3 lat zajmuje się ratowaniem porzuconych małych zwierząt domowych, takich jak chomiki, świnki morskie, szynszyle, szczury, koszatniczki, fretki, króliki, myszy itp. Udało nam się już uratować i znaleźć domy dla 3500 Ogonków.

Niestety, potrzebujących zwierząt jest zdecydowanie więcej. Co roku w Polskich laboratoriach wykorzystuje się około 250.000 małych zwierząt. Po zakończeniu badań są one usypiane, gdyż w naszym kraju nie ma Azylu, który mógłby przyjąć te zwierzęta i wydać do nowych domów. Nasze domy tymczasowe rocznie są wstanie przyjąć maksymalnie 1200 zwierząt, w tym około 600 miejsc przeznaczonych jest na zwierzęta laboratoryjne, a reszta na zwierzęta pochodzące z interwencji w pseudo-hodowlach, sklepach zoologicznych i od nieodpowiedzialnych opiekunów.

Niestety, większość schronisk w Polsce odmawia przyjmowania małych zwierząt. Jest to spowodowane brakiem odpowiedniej infrastruktury oraz niefinansowaniem tego typu pomocy z budżetów gminy. Fundacja Ogony postanowiła zmienić losy tych zwierząt i utworzyć Pierwszy w Polsce Azyl. Jednak by tego dokonać. potrzebujemy państwa pomocy. Ze zgromadzonych środków będziemy chcieli zakupić woliery oraz podstawowe artykuły dla naszych podopiecznych.

Organizator
0 aktualnych zbiórek
3 zakończone zbiórki
Wsparło 26 osób
2 024 zł (101,2%)