Ofiary znęcania się? Cały pyszczek okaleczony...

3 dni do końca
Wsparło 270 osób
7 540,64 zł (88,71%)
Brakuje jeszcze 959,36 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 28 Stycznia 2024

Zakończenie: 28 Lutego 2024

Godzina: 23:59

Rany tłuczone - takie podejrzenie czytamy w wyniku obdukcji psa. Świadek również mówi, że nie raz widział stosowanie przemocy.

Z ramienia naszej fundacji zostały odebrane dwie suczki. Jedna z nich z takim pyszczkiem, jaki widać na zdjęciach... aż boli patrzeć. Do tego była skulona i obolała. Druga suczka miała obfitą biegunkę. Tak wyglądał obraz zastany przez przedstawicielkę naszej fundacji podczas interwencji.

Właściciel miał zjawiać się na posesji tylko raz na jakiś czas, czasem podobno kilka dni potrafiło go nie być. Zatem jak zaspokajano potrzeby suczek, zwłaszcza jak je karmiono i czy w ogóle? Może dlatego stwerdzono u jednej z nich niedowagę.

Ponadto u suczki zauważono m.in. małżowiny uszne od strony wewnętrznej mocno zaróżowione, bardzo silny stan zapalny przyzębia żuchwy, nieco mniej wyrażony stan zapalny przyzębia szczęki, na wewnętrznej stronie kończyn piersiowych pojedyncze wybroczyny. Temperatura psa 39,2 C, a więc powyżej normy.


W przypadku drugiej suczki lekarz stwierdziła m.in. spojówki zaczerwienione, rozpulchnione, kamień nazębny, stan zapalny przyzębia; wybroczyny w postaci cienkich
kresek podejrzewając, iż są one pourazowe. Ponadto brzuch spięty, lekko bolesny a błona śluzowa przedsionka pochwy delikatnie rozpulchniona.

Mówi się, że nadzieja umiera ostatnia. Dla tych dwóch sponiewieranych do granic możliwości suczek nadzieja właśnie się pojawiła.
Upodlone dziewczynki opuściły swoje więzienie, gdzie wegetowały.

Obecnie są zabezpieczone w domach tymczasowych, gdzie czeka je szereg badań.
Dlatego potrzebne jest Wasze wsparcie, ponieważ musimy wykonać kompleksowe badania. Do tego dochodzą koszty utrzymania i wyżywienia zwierząt (a sprawa prędko raczej się nie skończy...). I oczywiście koszty sądowe i inne niezbędne do walki o sprawiedliwość dla suczek - po to, aby nie wróciły tam skąd je zabrano i gdzie nigdy nie powinny być.


Prosimy Was serdecznie o wsparcie.

Dziękujemy najpiękniej,
Fundacja Psa Karmela

Pomogli

Ładuję...

Organizator
12 aktualnych zbiórek
8 zakończonych zbiórek
3 dni do końca
Wsparło 270 osób
7 540,64 zł (88,71%)
Brakuje jeszcze 959,36 zł
Adopcje