Pomoc dla prawie Dobermana Oskara

Agata Wolny
organizator skarbonki

Witam Wszystkich!
   Jestem administratorką grupy Serce dla Dobermana. Opiekujemy się niechcianymi, porzuconymi oraz takimi po przejściach czworonogami. Skupiamy się na rasie doberman i jej podobnych osobnikach, ale w razie potrzeby pomagamy wszystkim pieskom.
   Tym razem mierzymy się z opłatą psiego hotelu dla podopiecznego Oskara, którego czeka leczenie zanim trafi do wyczekiwanego domku stałego, którego cały czas szukamy. Opłaty za hotel to 600zł miesięcznie. Chciałabym zebrać na dwa miesiące jego pobytu w hoteliku.
   Oskar to 2,5 roczny, nie kastrowany pies w typie dobermana. Oskar w pierwszym kontakcie z nową osobą jest nieufny, unika kontaktu, nie daje się dotykać, ostrzega warczeniem. Po zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu robi się pewniejszy, jednak kwestia kontaktu jest dalej problemem ponieważ sam wchodzi w kontakt, daje się głaskać i dotykać lecz gdy trwa to trochę dłużej sztywnieje i zastyga, w tym momencie należy wycofać się z kontaktu nie przedłużać go. Chętnie się uczy i korzysta z możliwości zdobycia pokarmu poprzez pracę z opiekunem.
   Oskar ma niedowagę więc jego zapotrzebowanie na pożywienie wynosi 800g/na dzień , karma Royal Canin Gastrointenstina9l.
     Na spacerach jest zainteresowany całym otoczeniem, psy za ogrodzeniem obszczekuje. Nie toleruje innych samców z sukami bywa różnie, jest dość natarczywy w kontakcie, bardzo nie lubi małych psów które prowokują go do pogoni za nimi. Jeśli ktoś się zbliży do ogrodzenia obszczekuje.

Agata Wolny

Agata Wolny

Agata Wolny

Agata Wolny

Agata Wolny

Wsparli

50 zł

Kasia

50 zł

KasiaK

Trzymaj się malutki.
8%
100 zł Wsparły 2 osoby CEL: 1 200 ZŁ