Amstaffka uratowana z rąk domowego agresora

Wsparły 44 osoby
1 385 zł (69,25%)
Brakuje jeszcze 615 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 31 Grudnia 2020

Zakończenie: 3 Listopada 2021

04 Lutego 2021, 19:23
Aktualizacja 2 - zdrowie się sypie :(

Nie jest dobrze z naszą seniorką - łapa Ferbi jest w coraz gorszym stanie :(
___________


Ostatnie tygodnie spędzaliśmy na bardzo częstych wizytach u lekarzy specjalistów z łapką Ferbisi - jak pamiętacie, ma ona na przedniej kończynie guz.


Początkowo lekarze po wykonaniu cytologii twierdzili, że to problem bakteryjny (pisaliśmy o tym tutaj: https://www.facebook.com/OtozAnimalsLodz/posts/3691319330891107 )
Niestety, po każdym kolejnym antybiotyku obrzęk wracał, a łapka puchła :(


Ferbi to bardzo dzielna dziewczyna i nie pokazuje po sobie bólu, ale niestety, do teraz...


Łapka zaczęła doskwierać, otrzymała leki, a my pobraliśmy wycinek ze zmiany.
Lekarze nie są dobrej myśli i niestety, podejrzewają najgorsze...


Musimy oczywiście być dobrej myśli, ale powoli dochodzi do nas to, że ten wspaniały pies otrzymał wyrok, najgorszy z możliwych - nowotwór :( ...


Ferbi ma cudowną opiekę w Domu Tymczasowym u Mette, więc poza kulawizną dalej domaga się głaskania i pokazuje "ciotki, nie szalejcie, przecież nic mi nie jest"


Bardzo prosimy o wsparcie - Ferbi cały czas przyjmuje Forthyron, do tego doszły teraz leki przeciwbólowe. Częste wizyty lekarskiej coraz bardziej wyczerpują budżet (na zbiórce wrzucone są już faktury)

Pokaż wszystkie aktualizacje

01 Stycznia 2021, 13:22
Aktualizacja 1 - wyjście ze szpitala

Kilka dobrych i złych wiadomości o Ferbi
_______________
Stan Ferbi jest na tyle stabilny, że mogła opuścić szpital
Dzięki Waszym udostępnieniom znalazł się również Dom Tymczasowy, za co bardzo dziękujemy !


Przed Domem Tymczasowym sporo wyzwań, ponieważ Ferbisia otrzymała całą torbę leków - do smarowania, wklepywania, połykania i kąpania


/ Obrzęk na łapce najpewniej nie jest nowotworem ! Żeby jednak nie było kolorowo, w cytologii widać "masywne zakażenie bakteryjne oraz upośledzenie odpowiedzi komórkowej organizmu".
Na szczęście, na tę chwilę udało się opanować zakażenie lekami. Po wybraniu antybiotyku, powtórzymy cytologię, aby upewnić się, że bakterie nie były "przykrywką" dla czegoś niefajnego.


Stan tarczycy Ferbi jest zły - najpewniej do końca życia będzie musiała przyjmować hormony


Okazało się, że Ferbi jest rasową amstaffką - odezwała się do nas pani Agnieszka, jej hodowczyni (Crazy Staff FCI), która pomimo problemów osobistych chce pomóc dziewczynce w poszukiwaniu domku i los suni leży jej na sercu Takich hodowców szanujemy najbardziej!
Okazało się, że były właściciel Ferbi w pewnym momencie urwał kontakt z hodowczynią i ślad po psiaku zaginął
Jesteśmy w stałym kontakcie


W uszach Ferbi jest wszystko - rumień, woszczynowe zapalenie kanałów słuchowych, zapalenie keratołojotokowe


W szpitaliku wszyscy ją pokochali - zauważono również, że obojętnie reaguje na koty i psy Najbardziej zabiega o uwagę człowieka - przynosi piłeczki, domaga się głaskania niczym pozbawiony miłości szczeniak


W komentarzu i na zbiórce wkleiliśmy rachunek z Klinika Weterynaryjna Braci Mniejszych
- widzicie na nim aż 925 zł
Ferbi zasługiwała jednak na wszelkie możliwe badania, abyśmy wiedzieli jak pomóc suni, która już wystarczająco wycierpiała


Dziękujemy za dotychczasowe wparcie, ale musimy prosić Was o więcej :(
Udostępnijcie, pokażcie znajomym i przekażcie pierwszą darowiznę w tym roku na naszą seniorkę

Interwencja, którą nam zgłoszono brzmiała dramatycznie bardzo:

W jednym z łódzkich mieszkań uzależniony od alkoholu mężczyzna znęca się fizycznie i psychicznie nad swoją 80-letnią matką i psem.

Z relacji świadków dowiedzieliśmy się, że na miejscu niemal codziennie jest policja, ponieważ rodzinny kat ma założoną niebieską kartę i ma zakaz przebywania w lokalu, w którym jest jego mama.

Policja otrzymywała informację, o tym, że w mieszkaniu z kobietą przebywa pies mężczyzny, który załatwiała się w domu, do tego ma olbrzymi obrzęk na łapie, a starsza kobieta sama potrzebuje pomocy i nie jest w stanie sprawować opieki nad żadnym zwierzęciem.

Funkcjonariusze twierdzili jednak, że oni otrzymali zgłoszenie do ludzi, nie do psa ❗Dlatego pytamy - czy w takim razie zostawienie dużego chorego psa ze starszą kobietą, która nie jest w stanie zrobić samodzielnie nawet paru kroków, jest dobrze przeprowadzoną policyjną interwencją...?! 

Sąsiedzi usiłowali pomóc psu domowymi sposobami, owijając łapę folią i smarując octem, obrzęk jednak nie ustąpił, psiak wyraźnie kulał... Byliśmy dla suni i starszej pani ostatnią deską ratunku - policja odmówiła pomocy, a jedna z okolicznych fundacji po usłyszeniu wieku psa zażądała od emerytki 900 zł za hotelowanie psa, na co kobieta oczywiście nie była w stanie sobie pozwolić...

Na miejscu okazało się, że sunia o imieniu Ferbi ma 10 lat, stare złamanie w obrębie łapy i bardzo dużą opuchliznę wokół stawu przedniej łapki - obydwa urazy mogą być spowodowane uderzeniem.

Natychmiast przewieźliśmy ją do Klinika Weterynaryjna Braci Mniejszych. Dziewczynka jest bardzo przyjazna do ludzi i pomimo bólu - pozwoliła sobie odwinął opatrunek i obejrzeć ranę, choć cała dygotała ze strachu.

Ferbi na tę chwilę musi zostać w szpitalu, aby specjaliści obejrzeli łapę i wykluczyli chociażby nowotwór - na razie opuchlizna jest zbyt duża, aby cokolwiek stwierdzić... Co gorsza, ze wstępnych wyników wiemy, że tarczyca suni jest w tragicznym stanie - według pani doktor "nie ma jej praktycznie w ogóle". Dodatkowo świąd - skóra babci jest dziwnie pogrubiona i zaczerwieniona...

Wdrażamy leczenie i już teraz szukamy Domu Tymczasowego dla Ferbi - nie znamy jej stosunku do psów, kotów i dzieci. W lecznicy łasiła się do wszystkich ludzi i nie reagowała na psy, ale wizyta w takim miejscu jest na tyle stresująca, że nie należy na jej podstawie wysnuwać żadnych wniosków.

Jeżeli chcesz dać Ferbi Dom Tymczasowy, wypełnij ankietę: --> kliknij tutaj.

Dziewczynka potrzebuje natychmiastowej pomocy, która jak widzimy już teraz, będzie kosztowna - wiemy, że to końcówka roku, ale nie mogliśmy zostawić samej Ferbi i kobiety, która od lat zmaga się z przemocą mężczyzny, którego urodziła i kochała...

Prosimy Was o każdą, choćby najmniejszą darowiznę - na tę chwilę to kolejny chory senior na naszym pokładzie, nie podołamy bez Waszego wsparcia. Pomóż nam walczyć o Ferbi!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
23 aktualne zbiórki
24 zakończone zbiórki
Wsparły 44 osoby
1 385 zł (69,25%)
Brakuje jeszcze 615 zł
Wesprzyj