OTOZ Animals Oddział Oświęcim

OTOZ Animals Oddział Oświęcim
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Justyna Olszówka

E-mail oswiecim@otoz.pl

Telefon 691485682

Lokalizacja Oświęcim, małopolskie

Od roku 2007 prowadzimy Inspektorat ds. ochrony zwierząt. Przeprowadzamy rocznie mnóstwo interwencji dotyczących niehumanitarnego traktowania zwierząt. Prowadzimy szkolenia dla Policji i Straży Miejskiej, by nasza współpraca z tymi służbami była bardziej profesjonalna. Dzięki naszym działaniom udało się doprowadzić do wielu wyroków skazujących za znęcanie się nad zwierzętami, w tym słynna sprawa wyrzuconego przez okno II piętra psa rasy York, gdzie oskarżony usłyszał jeden z najwyższych wyroków w Polsce – zakaz posiadania zwierząt na maksymalny okres 10 lat, przepadek zwierzęcia, kara grzywny oraz rok bezwzględnego pozbawienia wolności. Kolejne sprawy są w toku, a nasi inspektorzy nie ustają w walce o sprawiedliwość i poprawę losu krzywdzonych zwierząt.

Uratowaliśmy także wiele zwierząt dzikich – saren, koziołków, ptaków. Tutaj wielkie ukłony i podziękowania dla Starostwa w Oświęcimiu, które wspiera nasze działania oraz dla Pana Jacka Wąsińskiego z Leśnego Pogotowia z Mikołowa, który podjął się opieki i leczeniu tych zwierząt .

Prowadzimy także Wolontariat oraz szerzymy edukację w szkołach i przedszkolach, związaną z humanitarnym traktowaniem zwierząt.

Organizujemy happeningi np. „Zerwijmy Łańcuchy”  „Adoptując ratujesz mi życie” „Stop dla uboju rytualnego”  „ Stop okrucieństwu wobec zwierząt” itp.

Bezustannie walczymy o poprawę życia wszystkich cierpiących zwierząt.

Pomogli

Ładuję...