Mały Pablo po operacji walczy o życie!

Zbiórka zakończona
Wsparły 224 osoby
6 625 zł (66,25%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 17 Lutego 2023

Zakończenie: 30 Marca 2023

Godzina: 20:00

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
19 Lutego 2023, 18:13
Pabliś walczy!

Kochani! Przesyłamy Wam informację prosto od naszej wolontariuszki; "wczoraj prawie się żegnaliśmy. Jak dojechałam do skvetu, Pani doktor powiedziałqa, że.... zareagował na leki i jest lepiej . Dziś usłyszałam, że jest duża poprawa w stosunku do wczoraj Walczy nasz dzielny maluszek!!!"

Kilka dni po operacji zespolenia wrotno - obocznego zewnątrzwątrobowego nasz mały Pablito walczy o życie Pod tlenem, wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, pod opieką specjalistów... Prosimy z całych sił: pomóżcie nam zawalczyć o niego!

To historia, długa i smutna, tego małego czarnulka: Pablo urodził się 20.07.22 w Suwałkach, jako 2 tygodniowy kociak, stracił mamę i razem ze swoim rodzeństwem został wykarmiony butelką. Mając 6 tygodni trafił z braćmi i siostrą do domu tymczasowego naszej fundacji, tylko on miał zdrowe oczka. Jeden z jego braci, najsłabszy, niestety nie poradził sobie z wirusem i pasożytami, odszedł. Z początku nic nie wskazywało, żeby maluch miał jakieś problemy zdrowotne, był największy i najsilniejszy z rodzeństwa.

W październiku zachorował na koci katar, miał bardzo złe wyniki, antybiotyki nie działały. Robiliśmy badania, żeby wykluczyć niektóre choroby. W tym czasie Pabluś zaczął znacznie odstawać od rodzeństwa. Jego zachowanie i stan fizyczny zaniepokoiły opiekunkę, więc umówiliśmy go do neurologa. Niestety kilka dni przed wizytą, u Pabla pojawiły się ataki padaczkowe. Były one tak częste i silne, że koteczek wiele dni spędził w szpitalu. Wykonano liczne badania, w tym rezonans magnetyczny głowy, żeby ustalić przyczynę ataków.Wykazał on niewielkie zmiany w porzodomózgowiu, które mogą być charakterystyczne dla niedoboru wit.B. Niestety nie to było przyczyną problemów Pabla. Neurolodzy nie ustawali w poszukiwaniu źródła choroby. Wynik oznaczenia kwasów żółciowych bardzo ich zaniepokoił, dlatego zlecili pilne wykonanie tomografem komputerowym jamy brzusznej. Niestety podejrzenie wady wrodzonej się potwierdziło. Pablo cierpi na zespolenie wrotno - oboczne, zewnątrzwątrobowe. Są to patologiczne połączenia naczyń krwionośnych, czego skutkiem jest częściowe omijanie wątroby przez krew układu wrotnego, z wszelkimi tego toksycznymi konsekwencjami dla organizmu. 

Objawami są między innymi zaburzenia neurologiczne - ataki padaczkowe, drżenia i problemy z koordynacją, do tego: apatia, senność, szybkie męczenie, wymioty czy ślinienie. Większość z tych objawów ma nasz Pablisio. Jedyną szansą na normalne życie była dla niego operacja, która polegała na założeniu zacisku ameroidowego na patologiczne naczynie, który doprowadza do etapowego, postępującego zwężenia lub zamknięcia światła nieprawidłowego naczynia. Proces ten trwa kilka tygodni, by zapobiec natychmiastowemu wzrostowi ciśnienia krwi. Oczywiście zdecydowaliśmy się na operację, którą wykonał specjalista w Kamieńcu Wrocławskim.


Uprzedzono nas, że stan Pablo nie poprawi się bezpośrednio po operacji; że padaczka może towarzyszyć mu do końca życia, ale nawrót potężnych ataków gromadnych i brak reakcji na leki nas poraziły.


Pierwsze 4 dni po zabiegu minęły spokojnie, później wróciły ataki, a wczoraj stan Pabla dramatycznie się pogorszył.


W tej chwili przebywa w klinice całodobowej, gdzie, zgodnie z zaleceniem neurologa prowadzącego, został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. Nasz maludek walczy o życie ;( Zrobimy wszystko, by go ratować, ale musimy prosić Was o pomoc!!! Koszty dotychczasowego leczenia, diagnostyki (MRI, TK), operacji, wcześniejszych i obecnej hospitalizacji są niebotyczne. Sami tego wszystkiego nie udźwigniemy, dlatego zwracamy się do Was, kochani z nadzieją, że i tym razem pomożecie nam ratować japaczowe dzieciątko w wielkiej potrzebie!!!!!!!! Każda złotówka na wagę życia!!!!!!!!!!! Prosimy też o najcieplejsze myśli, kciuki, modlitwy i moc dla Pablo!!!!!!!!

Stan jest bardzo ciężki, a rokowania bardzo ostrożne, ale wierzymy, że skoro malec przeszedł już tak wiele, to i teraz odnajdzie resztki sił by zawalczyć o życie, o nareszcie lepsze życie!!!!!!!!!!!!!! Z całego serca i z całych sił dziękujemy za wszelką pomoc, za najmniejszą nawet wpłatę, bo tylko wspólnymi siłami możemy dawać szanse tym najbardziej pokrzywdzonym przez los!!! Dotychczasowe koszty diagnostyki i leczenia Pablo wyniosły już 8.748. 91 zł. Bez Was nie damy rady...

Pomogli

Ładuję...

Wsparły 224 osoby
6 625 zł (66,25%)
Adopcje