Instytut Empatii, oddział Schronisko Pegasus

Instytut Empatii, oddział Schronisko Pegasus
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Agata Geilke

E-mail azyl@pegasus.org.pl

Telefon 791563010

Lokalizacja Żyrardów, mazowieckie

Instytut Empatii od kryzysu związanego z covid-19 utrzymuje zwierzęta przebywające w Schronisku Pegasus. 

_________________________________

Ratując jedno zwierzę nie zmienimy świata, ale dla tego zwierzęcia zmieni się cały świat!
Od 2002 r. ratujemy konie przed katorżniczą pracą, zaniedbaniem i śmiercią. Podnaszymi skrzydłami schronienie znalazły także osły, kozy, owce, lamy, krowy, szopy, koty i psy.

Zaopowiekowaliśmy się już prawie tysiącem zwierząt. Wszystkie uratowane od koszmaru wielogodzinnego transportu do rzeźni, ocalone przed bezdomnością, każde wyniszczone i chore. Niekiedy walka toczy się tylko o kilka ostatnich chwil. Jednak są to dni w cieple, bez bólu i strachu. Dlatego zawsze warto pomagać!

Ośrodki
Uratowane zwierzęta przyjeżdżają do naszych stajni gdzie, otoczone troskliwą i fachową opieką, dochodzą do zdrowia i uczą się ufać człowiekowi. W Musułach prowadzimy Schronisko Pegasus.

Ponieważ ośrodek nie był w stanie pomieścić wszystkich zwierzęcych przyjaciół w potrzebie, korzystamy też z prywatnych pensjonatów dla koni i psów oraz domów tymczasowych.

Interwencje
Reagujemy, gdy człowiek znęca się nad zwierzęciem: współpracujemy z Inspekcją Weterynaryjną, policją i samorządami, występujemy w sądach w roli oskarżyciela posiłkowego. Zwierzęta trafiają pod naszą opiekę z interwencji, targów (takich jak Skaryszew/Bodzentyn), skupów koni rzeźnych, ulic. Przemoc, znęcanie się lub zaniedbania pozostawiły u większości naszych podopiecznych trwały ślad. Spokojny DOM jest najlepszą rekompensatą ich wcześniejszych, przykrych doświadczeń.

Edukacja
Oprócz bezpośredniego ratowania życia zwierząt, prowadzimy edukację społeczną. Poprzez nasze działania uświadamiamy znaczenie wzajemnych relacji między ludźmi, zwierzętami i środowiskiem. Organizujemy wolontariat dziecięcy i młodzieżowy, lekcje dla szkół i stowarzyszeń. Szczególny nacisk kładziemy za zajęcia z dziećmi z rodzin zagrożonych wykluczeniem. W ramach cyklicznych spotkań odwiedza nas młodzież z domów dziecka, świetlic i ośrodków wychowawczych.