Maleńka Molly – mamy kryzys i kolejną ogromną prośbę o pomoc

Wsparło 68 osób
3 121 zł (78,02%)
Brakuje jeszcze 879 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 11 Lutego 2023

Zakończenie: 1 Listopada 2023

Godzina: 01:01

21 Sierpnia 2023, 22:14
Molly - sierpień 2023r.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty dla tej małej suni. Ponownie prosimy o wpłaty dla pieseczki

Molly na chwilę obecną przyjmuje cały czas leki na serce :

- cardalis 2.5 mg

-cardisure 3,5 mg

- upcard 3 mg

Do tego ma stwierdzony zespół suchego oka i 2 razy dziennie podawany jest żel do oczu sentrix eye gel. Oprócz tego Molly ma stwierdzone wypadanie rzepki w lewej łapce na to podaje jej suplementy - xanflex oraz arthrovet complex. 

Raz na półtora miesiąca  mała przechodzi kryzys, przestaje jeść, pojawiają się krwawe biegunki. Taki stan trwa zazwyczaj ok 4 dni, jeżeli się przedłuża, to wtedy wdrażane są leki i suplementy.

Pokaż wszystkie aktualizacje

22 Lutego 2023, 17:27
Molly luty 2023 r.

Dziękujemy bardzo za pomoc dla Molly i prosimy nie zapominajcie o niej. 

Molly pod troskliwą opieką naszej wolontariuszki w domu tymczasowym powoli po badaniach i stresach wraca do sił i czuje się trochę lepiej.
Przyjmuje cały czas leki na jelita oraz dożywotnio krople do oczu (niestety potrzebna byłaby operacja z powodu wrastania włosków z powiek, ale przy jej sercu jest to niemożliwe. Oczywiście także leki nasercowe.
Trzeba na bieżąco strzyc włosy (trudne, bo Molly tego nie znosi) oraz zakraplać. Zaczęła znów jeść i na razie krwawe biegunki ustały. Wychodzi na króciutkie spacerki, jednak większość czasu śpi. I tak raczej będzie.

Po poprawie zwykle przychodzi jakiś kryzys.
Molly kilka razu straciła przytomność.
Jej opiekunka wie jak się nią zająć i na szczęście jest w dobrych rękach.
To wszystko co możemy dla niej zrobić.

Przy okazji bardzo prosimy o wsparcie zbiórki Molly.

Każda wpłata to ogromna pomoc. Dziękujemy!

Wydawało nam się, że najgorsze mamy za sobą, że kryzys ze zdrowiem naszej maleńkiej podopiecznej Molly zażegnany – niestety rzeczywistość jest inna.

Stan zdrowia Molly w ostatnich dniach się pogorszył, co spowodowało konieczność przeprowadzenia kolejnych badań, w tym echa serca, RTG klatki piersiowej oraz morfologii z badaniem poziomu hormonów tarczycy.

W wyniku dokonanych ustaleń zaistniało podejrzenie choroby Cushinga, poza tym problemy z sercem, powodujące konieczność stałego przyjmowania leków. Nadnercza powiększone, podejrzenie problemów z wątrobą przy niskiej albuminie.

To nie jest najgorsze – niestety pojawił się też znaczny wypływ krwi z jelit i Molly przestała jeść. A było tak dobrze, chętnie spacerowała, cieszyła się każdym dniem. Teraz przestała. Konieczne będzie kompleksowe przebadanie suni w szpitaliku, w którym będzie musiała zostać na trochę. Wszystko nas po prostu przerasta.

Mamy finansowe problemy, ale przecież jej tego nie powiemy – nie powiemy tej maleńkiej suni, że nie możemy zapewnić jej wszystkiego, co jest potrzebne.
Dlatego bardzo bardzo prosimy o pomoc dla Molly – każdy grosik na leczenie Molly – to ratunek i pomoc w zapewnieniu jej dobrego, szczęśliwego i bezbolesnego życia.

Od czwartku czyli od 9 lutego Molly przebywa w przychodni weterynaryjnej.
Będzie tam do dziś na kompleksowych badaniach.
Bardzo się o nią martwimy. :(

Molly pięknie prosi – pomóż!

Zdjęcia Molly pochodzą z domu tymczasowego w którym sunia mieszka. 

Wyniki badań dodaliśmy jako załączniki.

A jej historię możecie przeczytać TUTAJ. 

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
7 aktualnych zbiórek
192 zakończone zbiórki
Wsparło 68 osób
3 121 zł (78,02%)
Brakuje jeszcze 879 zł
Adopcje