Pies z Ciapkowa - wystawa Zofii Różyckiej

Zbiórka zakończona
3 538 zł
Wsparło 41 osób
Adopcje

Rozpoczęcie: 24 Sierpnia 2022

Zakończenie: 30 Grudnia 2023

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Wystawa grafik Zofii Różyckiej PIES Z CIAPKOWA, prezentowana w przestrzeni galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego jest formą bezinteresownej pomocy psom, które przebywają w gdyńskim schronisku Ciapkowo. Towarzyszy jej charytatywna z zbiórka, w którą może włączyć się każdy z nas.

Zofia kocha psy. 10 lat temu zaadoptowała ze schroniska cudowną sunię o imieniu Kluska i od tej pory dzieli z nią radości i smutki. Kluska cierpi na lęk separacyjny, każde rozstanie boleśnie przeżywa. To między innymi dzięki ich wyjątkowej relacji prace Zofii przedstawiające psy są tak empatyczne i pełne emocji. 

Dlatego portrety psów z Ciapkowa w świetny sposób obrazują psy szczególne. Można o nich powiedzieć „wybrańcy”: schorowane, z problemami, recydywiści adopcyjni, psy specjalnej troski. Ale są to jednocześnie zwykłe ciapki: merdające ogonem, ganiające za piłką, spragnione towarzystwa człowieka, gotowe udowodnić swój spryt i inteligencję dla smakołyku. Artystka pokazuje ich piękno i wyjątkowość w świetle problemów, z którymi się borykają i zachęca nas do pomocy.

Wszystkie psy przedstawione przez Zofię Różycką czekają na nas w Ciapkowie. Możemy zainteresować się ich losem i go odmienić. Nie każdy może jednak mieć psa ale każdy może wesprzeć charytatywną zbiórkę i w ten sposób przyczynić się do poprawy warunków bytowych gdyńskich ciapków.

 

 

Pomogli

Ładuję...

Organizator
3 aktualne zbiórki
49 zakończonych zbiórek
3 538 zł
Wsparło 41 osób
Adopcje