Pozwól nam poczuć, czym jest spokój...

jaggal
organizator skarbonki

jaggal

Kochane, Kochani!

Jesteśmy w ogromnej potrzebie - brakuje nam obróżek feromonowych. Pobyty w klatce rzadko służy jakiemukolwiek kotu, ale niektóre nasze futra znoszą go wyjątkowo źle - obróżki pozwalają im lepiej tolerować związane z nim niewygody. Koty przebywające w domach tymczasowych również zmagają się ze stresem, wynikającym chociażby z przekocenia czy niesnasek w stadzie (ale co zrobić, kiedy nie ma gdzie przenieść danego kota...?). Tym zaś futrom, których stan zdrowia nie pozwala, by wróciły na miejsce bytowania, wsparcie feromonów ułatwia szybciej zaufać człowiekowi i zwiększa tym samym ich szansę - a czasem w ogóle daje możliwość - znalezienia domu...

Koszt jednej obróżki feromonowej wynosi około 50 zł. Kotów, które potrzebują ich na cito, jest jedenaście. Lęborek, Leśnik, Nocek, Ernestyna, Zahara, Klapsztula, Guzik, Lisek, Chmielik, Milla, Wija - za każdym z tych imion kryje się indywidualny zwierzęcy dramat, silny dyskomfort, a czasem wręcz cierpienie... :( A to dopiero początek listy, bo na spokój czekają także inne koty...

jaggal

1. Zahara - jeszcze nieoswojona. Jako starsza kotka FIV+ nie może wrócić na miejsce bytowania, dlatego musi zostać z nami - wśród ludzi, których się wciąż trochę obawia.

jaggal

2. Klapsztula - przeganiana przez rezydenta w swoim domu tymczasowym. 

jaggal

3. Wija - ze względu na brak miejsca zmuszona do mieszkania w łazience. Jedynaczka, którą drażni nawet zapach kotów za drzwiami.

jaggal

4. Leśnik - źle znosi klatkę i brak częstego towarzystwa człowieka. Stresowo wydrapuje sobie poważne rany, więc musi nosić kołnierz, który również nie sprzyja dobremu samopoczuciu.

jaggal

5. Guzik - niedawno stracił kociego przyjaciela, Kadłubka. Przekocenie w domu tymczasowym również wpływa na niego negatywnie, o czym świadczą obniżony poziom leukocytów i nawroty stanów zapalnych dziąseł.

jaggal

6. Lisek - odłowiony jako wolno żyjący, który z założenia miał zostać tylko na leczenie. Problemy ortopedyczne okazały się na tyle poważne (kocur jest już po dwóch operacjach), że życie na "wolności" przestało być możliwe, choć póki co Lisek bardzo boi się ludzi.

jaggal

7. Lęborek - ze względu na konflikt z innymi fivkami w kociarni, Lęborek sporą część czasu spędza w klatce. Brak swobody, brak człowieka odciskają bardzo negatywne piętno na jego samopoczuciu.

jaggal

8. Nocek - dotychczas dobrze znosił liczne stado w swoim DT, ale ostatnio zaczął załatwiać się poza kuwetą. Podejrzewamy, że przyczyną jest pojewianie się kolejnego kocura - mimo braku otwartego konfliktu Nocek najprawdopodobniej odczuwa dyskomfort w jego towarzystwie.

jaggal

9. Milla - trzykrotnie traciła dom tymczasowy. Jej relacje z innymi kotami bywają skomplikowane - raz ona jest ofiarą, raz nieświadomym prześladowcą. Behawioralnie załatwia się poza kuwetą.

jaggal

10. Chmielik - żyje na uboczu. Inne koty go nie lubią (boją się?), a i on nie przepada za wszystkimi. Bardzo źle znosi przekocenie w fivkarni.

jaggal

11. Ernestyna - zdecydowana jedynaczka, która na inne koty reaguje fatalnie przez to musi być izolowana w klatce. Kocha człowieka, więc przez jego stały brak gaśnie...

Wsparli

10 zł

Izabela

50 zł

Maja i Zosia

50 zł

MAGDALENA

30 zł

Zgryziu i Hermiona

60 zł

mike

keep up the good fight!
33 zł

Anonimowa Pomagaczka

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
105%
843 zł Wsparło 14 osób CEL: 800 ZŁ