Pola suczka widmo

Zbiórka zakończona
Wsparło 107 osób
1 500 zł (100%)

Rozpoczęcie: 23 Listopada 2015

Zakończenie: 26 Października 2016

Godzina: 02:00

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Pola jest młodą suczką, pewnie około roczną. Przez kilka tygodni spędzała sen z powiek wielu mieszkańcom Warszawy. Była psem widmo, pojawiała się i znikała. Nie dawała się dotknąć. Napływały nowe ślady obecności suczki – przemieszczała się po całym mieście. Jak to robiła i jak przetrwała? Ciężko sobie to wyobrazić. Zwłaszcza, że biegała z dnia na dzień na naprawdę dużych odcinkach, z jednej strony Warszawy na drugą.


Kilka osób twierdziło, że suczka zaczyna się oswajać i , że mogą ją głaskać. W jednym miejscu postawiono budę, ale ona nigdy do niej nie weszła.  Aż któregoś dnia została złapana. Umieszczona szybko w awaryjnym domu tymczasowym. Bardzo awaryjnym. Zaczęło się szukanie miejsca. Było już o niej wiadomo co nieco. Na smyczy próbowała się wywinąć, uciec. W domu generalnie grzeczna, ale bardzo nieufna.
 

Znaleźliśmy hotel z doświadczoną opiekunką, która zajmuje się głównie „takimi” przypadkami. Szybki transport, aby sunia nie trafiła do przytuliska. Nie było czasu na zbieranie deklaracji, zabezpieczających przyszłość małej. Teraz gdy już jest bezpieczna i wiemy, że to dopiero początek jej drogi, prosimy państwa o wsparcie. Ta sunia nigdy nie zaznała niczego dobrego. Uczy się wszystkiego krok po kroku. Przede wszystkim nie zna człowieka. Uczy się relacji z opiekunką i że nie grozi jej żadna krzywda. Nie znamy jej przeszłości ale albo została bardzo skrzywdzona albo od urodzenia była na ulicy.


Kilka słów od p. Magdy:

„Sunia bardzo nieufna, słabo współpracująca, wykazująca kilka cech psa z pogranicza zdziczałości, bardzo głośna, ładnie już chodzi na smyczy. Pola wykazuje silne cechy psa stróżującego. Nie wykazuje tendencji do ucieczek. Zalecana terapia budowania więzi, zaufania i wspólnej relacji poprzez pracę z psem. Na dzień dzisiejszy Pola nadaje się do domu z ewentualnie dwoma osobami (bez dzieci)”

 

Koszt hotelu to 400zł miesięcznie. Trzeba będzie jeszcze suczkę wysterylizować. Państwa wsparcie zapewni Poli bezpieczną przyszłość i czas na szukanie odpowiedzialnego domu.

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 107 osób
1 500 zł (100%)