Wsparcie Schroniska w Koninie

Moi drodzy,

    Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie naszej organizacji, a równocześnie o pomoc dla wszystkich podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie, którym administrujemy już od 20 -lat. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby zwierzaki przebywające pod naszą opieką miały godne życie. Oczywiście najważniejsze jest dla nas by wszystkie miały swoje kochające domki, jednak nie każdy psiak czy kot ma taką samą szansę na nowe życie. Schronisko w Koninie wciąż nie spełnia wszystkich wymogów Powiatowego Lekarza Weterynarii w związku z tym staramy się przeprowadzać możliwe do wykonania prace remontowe, które chociaż w części mogą zmienić sytuację, a także poprawić warunki bytownia zwierząt. Na co dzień walczymy o wszystkie nasze zwierzaki, są one pod stałą opieką lekarza weterynarii, przyjmują drogie lekarstwa, specjalną karmę np. na nerki bądź chorą wątrobę, staramy się również wykonywać wszelkie konieczne badania, operacje, zabiegi lub inne czynności poprawiające ich stan zdrowia. Są to wciąż dla nas ogromne koszty utrzymania, nie zawsze udaję nam się pokryć w porę wszystkie faktury i zobowiązania.

         W Schronisku dla Zwierząt w Koninie znajdują się dwa budynki gospodarcze, które w okresie zimowym są dogrzewane za pomocą grzejników, wszystkie są zasilane tylko i wyłącznie elektrycznie, co wiąże się z gigantycznym wzrostem rachunków za prąd, kwoty siegają nawet 10 000 za okres dwóch miesięcy. Dlatego początek roku jak i jego koniec jest dla nas ogromnie trudny. Podejmujemy wszystkie możliwe działania by to zmienić, jednak to wielki wysiłek i trud włożony przez pracowników schroniska oraz członków organizacji. Wciąż rośnie ilość niechcianych, porzuconych i bezdomnych zwierząt, wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych właścicieli. W schronisku rośnie ilość bezdomnych istot...i wciąż jest przepełnione, dlatego borykamy się wieloma problemami finansowymi.

          Dzięki Wam udało nam się zrealizować wiele obranych celów – w ostatnim czasie remont kociego szpitalika czy zbiórka pieniędzy na specjalistyczne karmy. Otrzymujemy wsparcie od szkół oraz ludzi dobrej woli, lecz wierzymy, że tych o wielkich sercach jest o wiele więcej i razem możemy pomóc naszym czworonogom. Liczymy na wszelkie wsparcie podopiecznych schroniska w Koninie.

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 10 000 ZŁ