Na leczenie kotki ze złamaną łapką od pogryzienia

Zbiórka zakończona
Wsparło 58 osób
1 025 zł (56,94%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 2 Stycznia 2024

Zakończenie: 13 Lutego 2024

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
30 Stycznia 2024, 15:11
Leczenie przynosi bardzo dobre efekty

Dostaliśmy informacje od opiekunów, że Szara ma się coraz lepiej. Łapka w zasadzie się wygoiła i wygląda już co najmniej dobrze. Kotka dochodzi do pełni zdrowia i odbywa wizyty kontrolne. Chętnie je i słodko sypia - robi się coraz piękniejsza i słodsza! Dziękujemy za wsparcie i dalej zbieramy na pokrycie rachunków, abyśmy mogli zająć się ratowaniem kolejnych kotów, których nie brakuje.

Zwracamy się do Was z pilną prośbą o wsparcie dla koteczki o imieniu Szara, która przeszła przez ciężki uraz łapki.

Szara pochodzi z osiedla, gdzie życie dla wielu kotów było pełne niebezpieczeństw, od trujących substancji używanych na szczury, po nieostrożność kierowców. Wśród tych biednych zwierząt, Szara znalazła się w dramatycznej sytuacji. W ostatnim czasie na osiedlu pojawił się niekastrowany kocur, który przegonił inne koty z miejsc karmienia. Szara, podczas jednego z takich wypadków, ucierpiała, doznając złamania łapki.

Po schwytaniu Szarej i oddaniu jej pod opiekę weterynaryjną okazało się, że uraz łapki nie jest zwykłym złamaniem, ale prawdopodobnie złamaniem właśnie w wyniku pogryzienia. Mocno obrzęknięta łapka sprawiła, że kicia miała trudności z poruszaniem się. Pomimo starannej opieki, rana znów się otworzyła, sączy się krew, a łapa jest obrzęknięta, ciepła i sprawia, że Szara odczuwa ból. Zdjęcia rentgenowskie potwierdziły złamanie kości śródręcza i odczyn odoskostnowy na kości palca.

Szara została poddana badaniom krwi, a wyniki były dobre, testy na choroby zakaźne były negatywne. Teraz jednak konieczne jest przeprowadzenie bardziej zaawansowanych badań i leczenia, aby zidentyfikować źródło problemu i przywrócić Szarej zdrowie.

Dodatkowo wykonano badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej, które wykazało pęcherz moczowy wypełniony moczem z wtrętami, delikatne skorugowanie ścian jelit oraz obecność płynu w niektórych obszarach, zmieniony pęcherzyk żółciowy i niejednorodny miąższ wątroby.

Na podstawie wyników badania USG, podejrzewa się zapalenie dróg żółciowych, mucocele lub zmiany nowotworowe pęcherzyka żółciowego. W celu dalszej diagnostyki, pobrano krew i mocz do badań kontrolnych oraz zlecono wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych. Wyniki testow (FeLV, FPV/FCoV/Giardia) były ujemne dla wszystkich chorób, co oznacza, że kotka Szara nie jest zarażona tymi chorobami. Testy Fiv również wyszły ujemne. Zlecono również wykonanie dalszych badań diagnostycznych, aby potwierdzić podejrzenia dotyczące stanu pęcherzyka żółciowego i ocenić inne zmiany w jamie brzusznej kotki.

Chcielibyśmy pomóc Szarej, która pomimo swojego dramatycznego dotychczasowego życia jest kochanym i spokojnym kotem. Każda wpłata, bez względu na jej wielkość, pomoże nam sfinansować dalsze badania i leczenie, a także zapewni Szarej szansę na lepsze życie.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
5 aktualnych zbiórek
127 zakończonych zbiórek
Wsparło 58 osób
1 025 zł (56,94%)
Adopcje