POSADŹ GO!!! Walcz z nami o wyższe kary za zn...

Polskie prokuratury i sądy mają tendencję do umniejszania wagi przestępstwa znęcania się nad zwierzętami lub zabicia zwierzęcia. Często postępowania karne są umarzane z powodu stwierdzenia znikomej szkodliwości społecznej czynu. Z kolei gdy sprawy trafiają do sądu wraz z aktem oskarżenia to zwykle prokuratorzy żądają dla sprawców bardzo łagodnych kar a sądy takie kary orzekają. Aby ta sytuacja uległa zmianie, musimy zmienić orzecznictwo sądów a jest to niezwykłe wyzwanie.


Dlatego właśnie nasza Fundacja podjęła się tak trudnego zadania, jakim jest reprezentowanie praw pokrzywdzonych zwierząt w sprawach karnych na terenie całego kraju. Aby wywalczyć surową karę, musimy być na każdej rozprawie chociażby po to, żeby przesłuchać solidnie wszystkich świadków. Jest to niezwykle ważne, gdyż tylko w taki sposób możemy skutecznie walczyć o wysokie kary dla zwyrodnialców, który dręczą zwierzęta.

Rafał Maciejewski - wiceprezes naszej Fundacji  jest prawnikiem i jest odpowiedzialny m.in. za prowadzenie spraw karnych. Pomocy udzielają nam również kancelarie adwokackie.

Pomimo, iż jesteśmy młodą organizacją, mamy już na swoim koncie duży sukces. W sprawie o znęcanie się nad suczką Keli, którą sprawca bił, rzucał nią o ścianę i w końcu wybił jej oczy, wywalczyliśmy w pierwszej instancji 2,5 roku bezwzglednego więzienia i podanie wyroku do publicznej wiadomości. Od wyroku odwołaliśmy się i w drugiej instancji walczyć będziemy o 4,5 roku bezwzglednego więzienia.

Staramy się również, aby na rozprawach była z nami duża publiczność. To pozwala na pokazanie sędziom, że nie ma społecznego przyzwolenia na okrucieństwo wobec zwierząt. Na rozprawy zapraszamy lokalne oraz ogólnopolskie media.

Przez ostatni rok przyjęliśmy wiele zgłoszeń dotyczących złego traktowania zwierząt na terenie całej Polski, obecnie jesteśmy oskarżycielami posiłkowymi w sprawach karnych, które toczą się na terenie całego kraju. Pomagamy również innym organizacjom oraz osobom prywatnym, którym udzielamy porad prawnych. O działaniach fundacji na bieżąco informujemy na naszej stronie:

https://www.facebook.com/FundacjaPrawnejOchronyZwi erzat.LexNova

Działamy non-profit, co znaczy, że członkowie Fundacji nie pobierają żadnego wynagrodzenia za pracę na rzecz zwierząt.

To, czy będziemy mogli się rozwijać i przyjmować wszystkie sprawy, które są do nas zgłaszane, w dużej mierze zależy od odruchów serca naszych Darczyńców. Ponosimy duże koszty związane głównie z dojazdami na rozprawy i bez Twojego wsparcia nie damy rady realizować naszego celu. Odkąd ruszyliśmy z akcją na facebooku, codziennie dostajemy listy z prośbą o pomoc.

Dlatego prosimy Cię o wsparcie.  Jeśli możesz przekazać nam chociażby 10 zł, będzie to ogromny wkład w naszą działalność.

Razem możemy wywalczyć bardzo surowe kary dla osób znęcających się nad zwierzętami.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy!
 

Wsparli

30 zł

Joanna

30 zł

dobrotq

Wierzę w Was i podziwiam. :)
37 zł

Katarzyna Nowacka

Do równego 1000 zł, udostępniam gdzie mogę, w końcu się uzbiera. Powodzenia w walce o prawa zwierząt.
5 zł

Ela Markocka

Pomagamy
33 zł

Cegiełka z Płocka

Dziękujemy.

Pokaż więcej

21%
1 060 zł Wsparło 19 osób CEL: 5 000 ZŁ