7-krotnie postrzelony Chudy walczy o powrót do zdrowia

Wsparło 71 osób
2 579,54 zł (85,98%)
Brakuje jeszcze 420,46 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 17 Marca 2024

Zakończenie: 30 Maja 2024

Godzina: 23:59

01 Kwietnia 2024, 19:58
Chudy miewa lepsze i gorsze dni

W połowie marca Chudy przeszedł zabieg usuwania ząbków. Przez 6 kolejnych dni musi dostawać antybiotyk i preparat przeciwbólowy dwa razy dziennie. Poranne podanie wypada między 6 a 7 rano, wiec dyżurni mają poranne wstawanie.

Następnego dnia po zabiegu Chudy powitał wolontariuszkę w doskonałym humorze. Kręcił się, wywijał dupką, miauczał i robił wszystko, by ściągnąć na siebie uwagę człowieka. Wolontariuszka jeszcze nie widziała kota w tak świetnej formie tuż po takiej procedurze. A przecież Chudy ma już swoje latka, a do tego nerki w średniej formie, więc można się było spodziewać, że zniesie zabieg gorzej, niż inni. Ale nie, fikał jak młody kociak, który uzębienie ma w porządku

Co dalej? Po tygodniu od zabiegu rozpoczynamy szczotkowanie tego, co mu z klawiatury pozostało. Na szczęście tylko raz dziennie, więc koleżanki dyżurne mogą wyłączyć budziki nastawione na nieludzką porę Po 4 tygodniach Chudego czeka wizyta u dr prowadzącej, a po 8-10 miesiącach kontrola radiologiczna. Szwy rozpuszczą się same w ciągu 90 dni, dlatego na szczęście odpada konieczność wycieczki celem zdejmowania.

Ponadto u Chudego niezmiennie obserwujemy wspaniałe postępy behawioralne. Stał się szpitalikowym rudym słoneczkiem, które świeci niezależnie od pogody za oknem.

Niestety pod koniec marca...

Chudy ma znów gorszy okres. Zmaga się z przeziębieniem, ale pomimo tego pozostaje odważny i samodzielny. Aby pomóc mu w przejściu przez ten trudny okres, musimy regularnie wykonywać inhalacje z dwóch różnych leków. Inhalacje przeprowadzamy dwa razy dziennie, dbając o to, aby kotek otrzymał odpowiednią dawkę leków.

Dodatkowo, Chudy musi otrzymywać zakraplanie noska dwa razy dziennie. Ten prosty, ale istotny zabieg pomaga w oczyszczaniu dróg oddechowych i ułatwia oddychanie. Ponadto, zalecono nam podawanie kropli do oczu, 3 razy dziennie, aby złagodzić ewentualne podrażnienia i zapobiec powikłaniom.

Wszystkie te procedury są niezbędne do pełnego wyzdrowienia Chudego, dlatego starannie dbamy o ich regularne wykonywanie. Chociaż są to dla niego pewne niedogodności, nasz kotek znosi je wzorowo i zachowuje się spokojnie podczas każdego zabiegu.

Po świętach wielkanocnych mamy zaplanowaną kolejną wizytę kontrolną u weterynarza. Wierzymy, że Chudy będzie w lepszej kondycji i że wizyta ta potwierdzi poprawę jego stanu zdrowia. Trzymamy kciuki za szybkie ustabilizowanie się jego zdrowia i powrót do pełnej formy. Chudy to wspaniały kot, który zasługuje na jak najlepsze zdrowie i pełne szczęście.

Doniesienia o zwierzętach postrzelonych przez człowieka wstrząsają nami do głębi. Chudego mieliście okazję już poznać - to właśnie Wasze wpłaty pozwoliły odwrócić przesądzony wydawałoby się los tego kota. Jeśli jednak jest to Wasze pierwsze spotkanie z Chudym, przypomnijmy krótko tę tragiczną historię - jego imię związane było ze stanem, w jakim został odłowiony. Gdy położyliśmy to wyniszczone, rude ciałko na wagę, wskazała ona marne 2,45 kg.

A to przecież dorosły kocur! Wiek Chudego oszacowano na 12 lat, jednak największy wstrząs był dopiero przed nami - prześwietlenie ujawniło aż 7 (!!!) sztuk śrutu. Jakiś zwyrodnialec zrobił sobie z czującej, myślącej istoty żywą tarczę. Oprócz tych obrażeń, u Chudego zdiagnozowano toksoplazmozę oraz chore nerki.

Mimo to udało się uzyskać zielone światło na przeprowadzenie operacji, w trakcie której wyciągnięto 4 sztuki śrutu - jedną zmiażdżoną o kość miednicy i trzy z jamy brzusznej. 2 sztuki śrutu pozostawiono, gdyż były za głęboko w tkance mięśniowej, a Chudy zaczął się już wychładzać na stole operacyjnym i zabieg należało skończyć. Ostatnia sztuka śrutu wciśnięta była w nos - tak, wciśnięta na siłę - a Chudy zdołał się jej pozbyć samodzielnie, puszczając salwę kichnięć. Choć jego śliczny nosek jest teraz wolny od śrutu, Chudy już nigdy nie będzie oddychał w pełni swobodnie. Zniszczenie dokonane przez człowieka było zbyt ogromne.

Po pozbyciu się śrutu, nasza uwaga skupiła się na nerkach, a te są w naprawdę opłakanym stanie. Chudy wymaga podawania specjalistycznych leków oraz regularnych kroplówek. A także człowieka - takiego bez wiatrówki w dłoniach - do miziania, przytulania i zabawy. Bo choć doznał ogromnej krzywdy ze strony naszego gatunku, w jego sercu wciąż tli się resztka zaufania. Dajemy mu tyle miłości, ile tylko możemy, jednak kontynuacja leczenia naszego robokota generuje ogromne koszty. Najnowszym problemem, z jakim się zmaga, są niedrożne kanaliki łzowe. Wiele wskazuje na to, iż nie jest to typowe zapchanie, lecz kolejne powikłanie po postrzałach, a ilość tkanki bliznowatej może uniemożliwić standardowe udrożnienie. Bez tego oczy kotka łzawią, pieką i są bardziej narażone na choroby. Nie ma jednak pewności, czy oczka są problemem samym w sobie. Z uwagi na stan kocurka krążymy w trójkącie okulistyczno-oddechowo-stomatologicznym - być może problem stanowią zęby, które nie są w najlepszym stanie.

Działamy, szukamy, pytamy, sprawdzamy, a przede wszystkim - poszerzamy diagnostykę. Właśnie dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie Chudego. Ten kot przeszedł już zbyt wiele i doznał zbyt wiele krzywd z ręki człowieka. Pora zrekompensować mu to cierpienie i podarować życie, na które zasługuje! Zresztą zobaczcie, jak Chudy wygląda teraz po 9 miesiącach opieki w naszej fundacji, dzięki Waszemu finansowaniu.

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
5 aktualnych zbiórek
131 zakończonych zbiórek
Wsparło 71 osób
2 579,54 zł (85,98%)
Brakuje jeszcze 420,46 zł
Adopcje