Ratujemy przerażoną Poziomkę

Zbiórka zakończona
Wsparło 65 osób
2 015 zł (100,75%)

Rozpoczęcie: 2 Maja 2019

Zakończenie: 23 Maja 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
02 Maja 2019, 14:41
Kwota za złapanie

Za złapanie z dojazdem do Skarżyska musimy zapłacić 720 zł

Pokaż wszystkie aktualizacje

02 Maja 2019, 13:01
AKTUALIZACJA

Poziomka jest już w hotelu, podczas podróży była ogromnie przerażona, panikowała, przegryzała smycze, szelki. Jeszcze nie wie, że chcemy jej pomóc, że teraz już nie musi walczyć o przetrwanie i życie, teraz to spoczywa na nas - ona ma odzyskiwać równowagę i przygotować się do adopcji. 

Pół miasta usłyszało o niej z początkiem kwietnia. O kolejnym wyrzuconym psie na terenie Skarżyska Kamiennej. W tamtym momencie wiele działaczy próbowało sunie odłowić, jednak bezskutecznie. Suczka była bardzo ostrożna, nieufna i szybka...

Nieudane próby złapania suni na klatkę łapkę, profesjonalną pętlę i próby zaganiania psa na posesję, skończyły się tym, że sunia na każde zainteresowanie reagowała paniką i ucieczką. Doszło do tego, że zwykły kontakt wzrokowy wprawiał sunie w obłęd i tym samym malutka wbiegała na oślep w ruchliwe ulice Skarżyska. Niejednokrotnie prawie skończyła pod kołami...

Sunia gorączkowo kogoś poszukuje. Po niemal tygodniowym obserwowaniu miejscowi wolontariusze doszli do wniosku, że została wyrzucona. Codziennie pokonuje ten sam dystans. Przemieszcza się z w miarę spokojnej dzielnicy, w totalnie ruchliwą w godzinach szczytu, jest przy tym bardzo nieostrożna. Wielokrotnie samochody zwalniały w ostatnim momencie. Ta psina stwarzała sobie niebywałe zagrożenie!

Miejscowi wolontariusze, będąc bezsilni, zasugerowali pomoc okolicznego profesjonalisty pod względem odławiania psów. Hotel dla Psów "Jamor" zgodził się podjąć zadania. Jest to jednak działanie odpłatne, ale skuteczne. "Jamor" pojechał 29.04.2019 i w kilka godzin suczkę złapał w sieć. Koszt usługi 720 zł - wstawię fakturę, jak tylko ją otrzymam. 

My, jako Sznaucery w Potrzebie, chcemy zawalczyć o tego psa, pomóc jej odzyskać równowagę, wyciszyć zszargane nerwy, w końcu znaleźć wspaniały dom, jak reszcie naszych podopiecznych. Trzeba w końcu ulżyć w tułaczce tej maleńkiej suni i dać jej to, czego tak gorączkowo szuka od ponad miesiąca - spokój, bezpieczeństwo i dom.

Mamy miejsce w hotelu dla potencjalnego psa w potrzebie, jednak ostanie wydatki za kwiecień bardzo obciążyły naszą organizację. Dlatego prosimy wszystkich a wręcz błagamy o pomoc finansową, która umożliwia nam ocalenie kolejnego psiego istnienia. Suczka będzie potrzebowała profilaktyki, sterylizacji, zabezpieczenia antykleszczowego.

Dostała na imię Poziomka - osłodę jej życia zaczynamy od imienia - od czegoś trzeba... pomożecie? 

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
6 zakończonych zbiórek
Wsparło 65 osób
2 015 zł (100,75%)