Walczący o życie cavalier (UWAGA drastyczne zdjęcia)

Kinga Podrażka
organizator skarbonki

Inspektorzy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami podczas ponownej interwencji w Zbylitowskiej Górze przywieźli kolejne trzy psy. Jeden z nich, Cavalier, jest w tragicznym stanie. Przebywając w pseudo-hodowli został dotkilwie pogryziony w efekcie czego miał oberwane jedno ucho, uszkodzenie chrząstek oraz oderwanie drugiego ucha wraz z małżowiną uszną. Na wskutek błędu lekarza weterynarii rana została zszyta razem z włosami, co spowodowało powstanie lejącej się, śmierdzącej ropy.

Nasir, bo takie imię otrzymał zabrany w interwencji pies, trafił pod opiekę zaprzyjaźnionego z KTOZem lekarza weterynarii. Pierwsza operacja jaką przeszedł decydowała o jego życiu. Piorytetem było otworzenie źle zagojonej rany, gdzie znajdowały się martwe tkanki, a następnie wyczyszczenie jej i zabezpieczenie spacjalnymi preparatami.  

Kolejna operacja miała na celu oczyszczenie kanalu słuchowego. Było to trudne ze wględu na ogromną ilość ropy, która utrudniała jego zlokalizowanie. Ostatecznie założono plastikową rurkę, aby zapobiec zalewaniu kanału słuchowego i jego zrostowi, co może uratować słuch zwierzęcia.

Obecnie rana jest czyszczona dwa razy dziennie, a Nasir czeka na kolejną operację. Stan zdrowia powoli się poprawia, ale niestety nie da się cofnąć krzywd jakie zostały mu wyrządzone.

NASIR na zawsze pozostanie już bez ucha...

Dzięki Państwa wpłatom będziemy w stanie sfinansować skomplikowane leczenie, które czeka go w najbliżym czasie. Wstępne koszty leczenia i hospitalizacji oszacowane są na około 1900 zł.  

Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą wpłatę. Pomóż w leczeniu Nasira i daj mu szansę na normalne życie!

Wsparli

20 zł

Dorota z Kikunią

dla cavisiaczka , zdrowiej szybko maluszku.
20 zł

serpentynka

50 zł

Jacek

Dla pieska
50 zł

Anonimowa Pomagaczka

25 zł

emikam

Powodzenia mały!

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
Wsparło 69 osób
2 000 zł (105%)