Fundacja Psiegrane Marzenia

Fundacja Psiegrane Marzenia
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Joanna Chodniewicz

E-mail psiegrane@gmail.com

Telefon brak

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja Psiegrane Marzenia pomaga wszystkim zwierzętom w potrzebie, a w szczególności starym psom.
 
Działamy głownie na terenie województwa mazowieckiego, ale staramy się pomagać zwierzętom z całej Polski.
 
Bardzo często stare psy, właśnie wtedy kiedy potrzebują najwięcej miłości i opieki człowieka tracą ją. Czasem bywa to wynikiem śmierci opiekuna, jednak w większości wypadków jest to spowodowane odrzuceniem.
Ze względu na wiek i choroby psy takie stają się bezwartościowe i bezużyteczne dla swoich dotychczasowych opiekunów. Mają szczęście jeśli zostaną przez nich oddane do schroniska, jednak o wiele częściej ich los jest znacznie bardziej okrutny. Okaleczone i skrajnie wycieńczone zostawia się je w lesie lub na polach same sobie. Przeważnie kończy się to dla nich śmiercią.

W schroniskach mają jednak niewiele lepiej. Polskie schroniska są w większości przepełnione i nie mogą one zapewnić odpowiednich warunków dla starszych psów. Jako słabsze osobniki, są źle traktowane przez inne psy, odpędzane od jedzenia, terroryzowane, a nawet zagryzane. Drobne dolegliwości związane z wiekiem w warunkach schroniskowych nasilają się, powodują cierpienie i często przedwczesną, samotną śmierć.
 
Zdarza się, że starsze psy są usypiane, aby zapewnić miejsce młodszym zwierzętom, które mają większe szanse na adopcję.

Dla wielu ludzi zwierzęta powyżej 7 roku życia są po prostu "niewidzialne". Dla niewielu schroniskowych staruszków udaje się znaleźć nowy dom, większość z nich jest skazana na dożywocie za kratami i samotną śmierć...
Z tego też powodu chcemy podjąć trudną walkę o poprawę ich warunków życia w schroniskach oraz pokazać ludziom dlaczego warto adoptować starsze zwierzęta

Nie mamy własnego schroniska, umieszczamy zwierzęta w domach tymczasowych. Marzy nam się wybudowanie domu spokojnej starości dla bezdomnych zwierząt, niestety na ten cel będziemy potrzebować bardzo dużych pieniędzy. 

Każda nawet najdrobniejsza wpłata jest bardzo ważna, bo pomaga nam ratować bezdomne zwierzęta.

Pomogli

Ładuję...