Leczenie i utrzymanie Maksia z niedowładem łapek

DobryKlik.pl
organizator skarbonki

PsiKlik.pl realizuje 34 cel. Jest nim pomoc dla Maksia!


Pomóc można na dwa sposoby:

Wchodząc na stronę psiklik.pl, gdzie każde odsłonięcie obrazka oznacza 5 groszy dodanych do zbieranej puli.

oraz dokonująć dobrowolnej wpłaty klikając "WESPRZYJ"
 

__________________________________________________

OPIS CELU:

Maksiu ma około 6, może 8 lat. Pod koniec marca został potrącony przez samochód. Niestety, wiejski weterynarz zawyrokował, że nic się nie da zrobić. Znaleźliśmy go ponad miesiąc później, kiedy wlókł łapy za sobą, miał mnóstwo ran, spowodowanych obtarciami, niefunkcjonujący poprawnie pęcherz. Był zamknięty w komórce na węgiel... Nie miał nawet okna.
 

Trafił na blisko dwa miesiące pod opiekę kliniki w Tychach. Leczenie ran, doprowadzenie pęcherza moczowego do pełnej funkcjonalności, ogólne wzmocnienie, odrobaczenie, rezonans w klinice pod Cieszynem. Wynik kiepski... Maksiu ma uszkodzony 12 i 13 krąg piersiowo-lędźwiowy. W prawej łapie zerwane więzadła krzyżowe, brak głębokiego czucia w lewej łapie, bardzo słabe czucie w prawej. W czasie konsultacji chirurgicznej lekarz stwierdził, że tak późno po urazie nie ma sensu operować. Trzeba rehabilitować, leczyć zachowawczo.

Dzięki dobrym ludziom udało nam się już kupić wózek i opłacić wcześniejsze leczenie. Maksiu szczęśliwy szaleje na wózku, który minimum raz w miesiącu musi przechodzić przegląd.

Widoczna jest niewielka poprawa w stanie zdrowia Maksia. Łapeczki próbują dreptać od czasu do czasu... Potrzebna jest dalsza rehabilitacja oraz dobre suplementy i jedzonko.

Plan rehabilitacji:

Laseroterapia w celu pobudzenia rdzenia kręgowego do regeneracji;
Hydroterapia – bieżnia wodna, ćwiczenia w wodzie 2 x dziennie;
Masaż obejmujący cały tył ciałka w celu pobudzenia krążenia przez mięśnie, rozgrzania tkanek, podrażnienia zakończeń nerwowych 1 x dziennie;
PROM – ruchy bierne zapobiegające przykurczom, odżywiające prawidłowo stawy 3 x dziennie;
Gimnastyka na piłkach, dyskach 2 x dziennie.

Koszt miesięcznego leczenia to 3000 zł. Chcemy, żeby Maksiu mógł chociaż parę godzin dziennie pobiegać. Wasze wsparcie jest nam niezwykle bardzo potrzebne! Cały czas szukamy domu stałego dla Maksa... Najlepiej z kocim Przyjacielem!

Poomoc.pl i PsiKlik.pl 

postanowiły wesprzeć zbiórkę kwotą 1000zł

Wsparli

50 zł

Anonimowy Pomagacz

15 zł

Daga

25 zł

Anonimowa Pomagaczka

10 zł

Dorta

20 zł

Magda

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
107%
1 072,42 zł Wsparło 39 osób CEL: 1 000 ZŁ