Pomóżmy Kidiemu stanąć na 4 łapy – zbiórka na...

DobryKlik.pl
organizator skarbonki

PsiKlik.pl realizuje 4 cel. Jest nim pomoc dla Kidiego!PsiKlik.pl


Pomóc można na dwa sposoby:

Wchodząc na stronę psiklik.pl, gdzie każde odsłonięcie obrazka oznacza 5 groszy dodanych do zbieranej puli.

oraz dokonująć dobrowolnej wpłaty klikając "WESPRZYJ"
 

__________________________________________________

 

OPIS CELU:

Poznajcie Kido, naszego dzieciaka. Kidek może mieć od 10 miesięcy do roku. Jest duży, tak samo jak duże jest jego serduszko. Mieszkał na ulicy. Po szybkiej interwencji inspektorów, przylgnął do jednego z nich i prosił o pomoc. Bał się zostać sam, był głodny, czuł się bardzo zdezorientowany. Zna ludzi, wie co to ciepłe słowo – merda ogonem, cieszy się całym sobą gdy tylko ktoś powie do niego coś miłego. Jak to możliwe, że tak cudowny psiak musiał walczyć z bezdomnością? Miejscowe burki nie dawały mu spokoju, nie pozwalały jeść, ani schronić się w bezpiecznym miejscu. Nie miał szans poradzić sobie sam. Żaden pies nie powinien walczyć w ten sposób o przetrwanie... Kido jest przesłodki i pragnie miłości człowieka. Zastraszająco ufny wobec ludzi, daje ze sobą zrobić wszystko. Mimo tego, szuka domu i miłości oraz poczucia bezpieczeństwa.

 

 

W lutym Kido skaleczył się w przednią łapę. Weterynarze zszyli ją i już myśleliśmy, że jest dobrze, aż tu nagle zaczęły się gorączki i powikłania… Lekarze dwoili się i troili, ale infekcji nie udawało się opanować. Pojawiły się zmiany, kolejne palce podlegały zainfekowaniu. Gdy padły pierwsze słowa o amputacji, załamaliśmy się. Zadzwoniliśmy do wielu specjalistów. Jeden z weterynarzy zaoferował swą pomoc. Dokonano amputacji tej części łapy, która nie była już do uratowania. Kido stracił dłoń. Operacja została przeprowadzona po 7 dniach walki o każdy centymetr łapki i przy wykorzystaniu całej gamy najsilniejszych antybiotyków. Zaraz po amputacji piesek przestał gorączkować, odzyskał siły, a łapa zaczęła się goić. Niewielkie, ale niepokojące sączenie z rany przedłużyło jego pobyt w klinice.

 

Dziś jest już lepiej, ale pełnego sukcesu jeszcze nie ogłaszamy. Nie chcemy ryzykować kolejnych infekcji lub przeoczenia niepokojących objawów. Piesek codziennie musi mieć zmieniane opatrunki i poddawać się kontroli weterynaryjnej. Weterynarz wyjaśnił nam, że istnieją możliwości technologiczne, które pozwolą Kidiemu wieść normalne życie po wygojeniu się rany: 1. Implant – metoda operacyjna. Z łapy wystawałby mu element stały. Metoda inwazyjna i zagrożona niebezpieczeństwem kolejnych zakażeń. Ponadto, zabieg bardzo kosztowny. 2. Proteza 3D: drukarka 3D drukuje protezę dopasowaną do uszkodzonej łapy Kidiego i jest to element zakładany i zdejmowany, jak but.

 

Koszt takiej protezy to około 2000 zł Kido to młody pies i będziemy walczyć o niego, aż do samego szczęśliwego zakończenia! Pomóżmy Kidiemu stanąć na czterech łapach! Przy dzisiejszej technologii to jest możliwe!

 

 

 

Poomoc.pl i PsiKlik.pl 

postanowiły wesprzeć zbiórkę kwotą 1000zł

Wsparli

15 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Iwona

Psiaczku myślę o TOBIE!
20 zł

Zosia

Trzymam kciuki, żebyś jak najszybciej znalazł tego człowieka na całe życie :)
31 zł

Baron

10 zł

Anonimowa Pomagaczka

20 zł

Tst

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
101%
1 013 zł Wsparły 33 osoby CEL: 1 000 ZŁ