#BEEaHERO Zbuduj raj dla pszczół!

Wsparło 371 osób
13 436 zł (22,39%)
Brakuje jeszcze 46 564 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 18 Maja 2021

Zakończenie: 31 Sierpnia 2021

15 Czerwca 2021, 10:25
Sezon w pełni! Dzieciaki są fantastyczne !

Tyle emocji i tyle wiedzy. 

Najwspanialsze jest to, że coraz więcej dzieciaków ( i nie tylko :)) wie jak mądrze pomagać pszczołom i jak się zachowywać, żeby być bezpiecznym wśród pszczół. 

Sezon warsztatowo ogrodowy w pełni!

Pokaż wszystkie aktualizacje

20 Maja 2021, 15:41
[Aktualizacja]

RMF FM pisze o tym, jak ważne w naszym ekosystmie są pszczoły! KLIK 

Czesław Mozil z pszczołami zmienia świat! Przy okazji obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczoły Czesław Mozil wraz z Fundacją Pszczoła rusza ratować świat. Zbieramy pieniądze na jedyną taką pasiekę edukacyjną oraz ogród społeczny.

Czym jest pasieka edukacyjna? „To miejsce, w którym można poznać i pokochać pszczoły. Od dwóch lat zarażamy naszą pasją wszystkich chętnych w każdym wieku. Prowadzimy zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków, uczniów i seniorów” – mówi Prezes Fundacji Pszczoła Bożena Wola.

Ogród społeczny to swego rodzaju kolorowa, pachnąca, a przy tym wzorcowa stołówka dla zapylaczy. Rosną tu miododajne rośliny, które karmią od wiosny do jesieni.

„W sąsiedztwie uli rośnie łąka kwietna i pas bylinowy oraz krzewy i drzewa. Marzy się nam ogród ziołowy, gdyż prawie wszystkie zioła są miododajne i będą służyły pszczołom i ludziom. Planujemy zbudować grządki permakulturowe, najbardziej naturalne grządki pod słońcem. Będą na nich rosły dynie, kalarepy, truskawki czy też pomidory” – mówi Bożena Wola.

W ogrodzie stoi też wyjątkowy domek do apiinhalacji. Wchodząc do niego, zanurzymy się w zapachu i dźwięku ula. To idealna terapia dla duszy i ciała. To też świetna okazja, by uświadomić sobie, jak wiele zawdzięczamy pszczołom.

Możesz zobaczyć nas w akcji -> tutaj.

Chyba już każdy wie, że bez pszczół nie będzie nas. Choć na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, to zawdzięczamy im nie tylko jedzenie, ale również ubrania, leki, a nawet poranną kawę i całą resztę.

„Dlatego chcemy je chronić i odwdzięczyć się im. To nie tylko ogród ziołowy i nasadzenia kwiatów, ale także hotele dla dzikich zapylaczy. Planujemy też budowę wiaty edukacyjnej, w której będziemy prowadzić nasze pszczele lekcje i warsztaty. Będą tu powstawały woskowijki i świece z pszczelego wosku, ale również filmy edukacyjne. Żeby nasi goście mogli bezpiecznie z nami poznać z bliska zwyczaje zapylaczy, planujemy zakup strojów ochronnych” – wylicza Bożena Wola.

Filmy edukacyjne, które zostaną udostępnione w sieci, to nie jedyne materiały, które Fundacja Pszczoła chce puścić w świat z pilskiej pasieki. Dzięki środkom ze zbiórki ruszy długo wyczekiwana transmisja live z pasieki. Każdy będzie mógł online obserwować życie pszczół. I to bez cenzury!

W naszym ostatnim filmie pokazujemy jak stworzyć łączkę kwietną - zobacz, może Cię zainspiruje:

Ogród społeczny od samego początku był tworzony z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. To właśnie dla nich powstały szerokie alejki. Również planowane grządki będą podwyższone tak, by mogły opiekować się nimi osoby poruszające się na wózkach.

Działania Fundacji można wesprzeć nie tylko poprzez wpłaty, ale również puszczając w świat #BEEaHERO i link do zbiórki. Dziękujemy wszystkim za wsparcie.

Ładuję...

100 zł

STUDIO K2

Organizator
1 aktualna zbiórka
0 zakończonych zbiórek
Wsparło 371 osób
13 436 zł (22,39%)
Brakuje jeszcze 46 564 zł
Wesprzyj