Ragnar - kociak z niedowładem zbiera na pokry...

Agnieszka Mikołajewska
organizator skarbonki

Ragnar, początkowo nazywany po prostu kociakiem z niedowładem został znaleziony w Sapowicach pod Stęszewem. Kocia mama na początku lipca wydała na świat potomstwo w drzewie na polu. Rodzinka zniknęła na jakiś czas z miejsca bytowania, a gdy powróciła Ragnar powłóczył tylnymi nóżkami. Został więc zabrany przez dobrą duszę do kliniki weterynaryjnej, takie urazy bowiem należy diagnozować szybko, aby móc zapewnić powrót do pełnej sprawności. W pierwszej kolejności podejrzenie padło na uraz. Zdjęcia rentgenowskie wykonane w klinice nie dały obrazu świadczącego o urazie - nie było na nich nic znaczącego diagnostycznie. Malec został skierowany na tomograf, dzięki któremu dowiedzieliśmy, że niedowlad kończyn spowodowany jest uciskiem włókien nerwowych dolnego neuronu ruchowego w przestrzeni miedzykręgowej między ostatnim kręgiem lędźwiowym, a kością krzyżową. Jednak przyczyna tego stanu nadal jest nieznana... Nastąpiło jednak pogorszenie jego stanu ogólnego - pojawiła się gorączka, malec przestał jeść i pić. Być może jest to spowodowane obecnością choroby zakaźnej w organizmie malca, toksoplazmoza, FIP, a nawet panleukopenia to choroby, które należy brać pod uwagę. Jesteśmy w trakcie diagnostyki i przed nim sądne dni. Ragnar jest kociakiem o ogromnym mruczącym sercu i dzielnie walczy pomimo osłabienia i gorączki. Wyciąga łapki aby tulić się do człowieka, obiecał, że będzie walczył ile sił... Kciuki i ciepłe myśli bardzo potrzebne naszemu wojownikowi!

Agnieszka Mikołajewska

Fundacja Koci Pazur zdecydowała się objąć opiekę nad malcem pomimo prawie 140 kotów na utrzymaniu. Koszty leczenia i diagnostyki Ragnara sięgnąć mogą nawet 2000 zł. Za maluchem jest już tomograf, zdjęcie RTG, dwukrotne badania krwi (morfologia, biochemia, rozmaz), testy w kierunku FIV/FeLV, testy w kierunku toksoplazmozy, testy w kierunku wykrycia przeciwciał FCoV, testy w kierunku panleukopenii. Kilka dni maluch przebywał na hospitalizacji w klinice weterynaryjnej i jest codziennym bywalcem kliniki z względu na konieczność przyjmowania leków i kroplówek. 

Przed malcem nierówna walka o życie, mamy nadzieję, że tym razem uda nam się wygrać z czasem i malec będzie miał na tyle siły, że wyjdzie z tego. Tymczasem bardzo prosimy o pomoc w dźwignięciu kosztów leczenia Ragnara, to na pewno nie koniec, a budżet fundacji już został mocno nadszarpnięty :( Wierzymy w was Pomagacze, jesteście niezawodni!

Agnieszka Mikołajewska

Jeśli chcielibyście śledzić losy Ragnara odwiedźcie profil Fundacji dla Zwierząt "Koci Pazur" na facebooku! :)

https://www.facebook.com/Fundacja-Koci-Pazur-37185 0769322/

__________________________________________________ ___

Kontakt w sprawie adopcji: adopcje@kocipazur.org 502 111 279 (pon-pt 18-20)

Wsparli

10 zł

Anonimowy Pomagacz

40 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Kapitan Sernik

10 zł

Wiesia

trzymaj się skarbie!

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
76%
3 050 zł Wsparły 94 osoby CEL: 4 000 ZŁ