Poskładaj Łapkę - dwukrotnie skazanego na śmierć

Zbiórka zakończona
Wsparło 39 osób
2 000 zł (100%)

Rozpoczęcie: 28 Maja 2023

Zakończenie: 24 Września 2023

Godzina: 11:30

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
16 Lipca 2023, 11:06
Łapka szykuje się do zabiegu resekcji głowy kości udowej i wyciagnięcia śrutu (!)

Nasz połamany i postrzelony Pan Łapka miał przeprowadzone kolejne RTG, został zaszczepiony, pobrano ponownie krew do badań. Od maja mocno wydobrzał, jednak nadal widać problemy z poprawnym poruszaniem się. Po wielu złamaniach i zwichnięciach kończyn, obecnie prawa noga jest krótsza.

Wyniki biochemiczne bardzo ładne - Łapka dostał zielone światło do operacji i niebawem będzie umawiany na zabieg FHO - resekcji głowy kości udowej prawej. Przy okazji zabiegu, również zostanie usunięty śrut z jego ciałka, który został po postrzeleniu przez człowieka!!!

Termin operacji jeszcze nie jest potwierdzony, ale jest już pewny, tak samo jak długa rehabilitacja. Całkowity koszt leczenia i rehabilitacji z pewnością przekroczy kwotę zbiórki.

Łapka dziękuje za trzymanie kciuków i każde wsparcie!!!

Wieczorem 17 maja dostajemy zgłoszenie o pomoc dla pewnego kocurka, który został potrącony przez samochód. Znaleziony z niedowładem tylnych łap na poboczu ruchliwej drogi w okolicach Jeziora Strzeszyńskiego.
Dusza, która wieczorną porą w drodze do rodzinnego miasteczka zauważyła kocurka bez wahania zabezpieczyła go i ten natychmiast został przyjęty w gminnym gabinecie weterynaryjnym, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy. Kolejnego dnia wykonano zdjęcie, gdzie uwidoczniła się przyczyna niedowładu kończyn dolnych - złamanie miednicy.

Dobra dusza, zwróciła się do nas z prośbą o dalszą pomoc medyczną dla kotka.
Łapka, bo takie dostał imię nasz mały kocurek, trafił do kliniki weterynaryjnej, gdzie go ustabilizowano oraz wykonano serię zdjęć rtg, które pokazały nie tylko złamanie miednicy, ale również stare złamanie kości piszczelowej i, co gorsza, dowód na to, że do kocurka ktoś kilkukrotnie strzelał... Na zdjęciach rtg ciała obce są widoczne gołym okiem. 

Łapka nie tylko o mały włos nie umarł na poboczu po potrąceniu przez samochód, ale wcześniej już ktoś zrobił z niego żywą tarczę strzelając do niego wielokrotnie..

Jedno stworzenie - tyle nieszczęścia.

Prawa kość biodrowa - złamanie wieloodłamowe z przemieszczeniem.

Lewa kość biodrowa - zwichnięcie w stawie biodrowym krzyżowym.

Złamanie kości łonowej oraz kulszowej.

Stare wygojone złamanie kości piszczelowej lewej.

Ciała obce cieniujące - podejrzenie śrutu usytuowanego w lewej części tułowia na wysokości mięśnia czworogłowego.

Łapek został na hospitalizacji, gdzie stwierdzono anemię, apatię, odwodnienie trzeciego stopnia oraz krwiomocz.

Kolejne badania są w toku. Kocurek przebywał ponad tydzień w klinice. W tej chwili najważniejsze jest ustabilizowanie zdrowia Łapka. Kolejna kontrola za 3 tygodnie oraz decyzja o zabiegach usunięcia śrutu oraz nastawiania złamań. Wstępne leczenie szacowane jest na ok 1000zł.

Pomimo bólu jakiego musiał doznać, kocurek od początku jest bardzo dzielny, łagodny i ufny wobec człowieka.

Pomóżcie nam przywrócić Łapka do zdrowia! 

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
7 aktualnych zbiórek
118 zakończonych zbiórek
Wsparło 39 osób
2 000 zł (100%)