Na pomoc szczeniakom. Ratujmy życie zanim zos...

Patrycja Starosta
organizator skarbonki

Każdy szczeniak to mały kawałek niewinności i radości, który zasługuje na bezpieczny i kochający dom. Niestety, nie wszyscy szczeniaczki mają takie szczęście. Wiele z nich znajduje się w trudnych sytuacjach, bez opieki, jedzenia i schronienia

Anonimowy Pomagacz

Niestety w Polsce brakuje specjalistycznych miejsc, w których skrzywdzone szczeniaki mogłyby znaleźć schronienie.

Dorosłe psy mają szanse trafić do schroniska lokalnego, w którym lepiej lub gorzej sobie poradzą, ale w przypadku szczeniąt schronisko to bilet w jedną stronę. Pobyt szczeniaka w  schronisku najczęściej równa się smierć!

Anonimowy Pomagacz


Szczeniaki to młode psy, które są wrażliwe na wiele czynników z powodu swojego wieku i małego rozmiaru.

Szczeniaczki są małe i kruche w porównaniu do dorosłych psów, co oznacza, że są bardziej podatne na urazy i obrażenia, są bardziej wrażliwe na zmiany środowiska, temperatury i hałasu, a z racji niedojrzałego układu odpornościowego,  są bardziej podatne na różne choroby i infekcje.

Szczeniaki są również emocjonalnie bardzo delikatne. Ich zachowanie i psychika są w trakcie rozwoju, dlatego potrzebują odpowiedniej opieki i wsparcia emocjonalnego.

Dlatego tak ważne jest, aby traktować szczeniaczki z ostrożnością, troską i delikatnością, zapewniając im właściwą opiekę, odpowiednie żywienie i bezpieczne środowisko.

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz


W GRUPIE RATUJ nie ma dnia, żebyśmy nie ratowali porzuconych, głodnych, zmarzniętych szczeniaków...

Codziennie otrzymujemy prośby o przyjęcie osieroconych psich dzieci lub suczek karmiących swoje nowonarodzone maluchy.

Anonimowy Pomagacz

Tylko co zrobić jak miejsca brak?

Najprościej można powiedzieć -odmówić. Ale co dalej? Co dalej się stanie z tymi maluchami? Zamarzną? Zjedzą je lisy lub inna dzika zwierzyna? Rozjedzie auto? Albo trafią do schroniska mordowni gdzie umrą z powodu choroby zakaźnej

Czy właśnie tak powinien wyglądać współczesny świat? Czy powinnismy akceptować smierć niewinnych istot, tuż obok nas? Czy powinnismy odwracać głowę od takich dramatów?

Mówimy temu NIE!

Chcemy to zmienić, chcemy pomagać, chcemy ratować życie niewinnych istot!

Jedyne czego nam trzeba to miejsca!

Musimy rozbudować naszą szczeniakarnie, abyśmy mogli przyjąć więcej szczeniąt. Musimy stworzyć warunki do bezpiecznej pomocy.

Anonimowy Pomagacz


Pamiętajcie ze szczeniaki mąją całe życie przed sobą. Ratując maluchy mamy szanse wpłynąć na ich rozwój i wychowanie. 

Pomoc szczeniakiem to forma profilaktyki i zapobiegania cierpieniu ponieważ jesteśmy w stanie kontrolować to, do jakich domów  później trafią. Jesteśmy też w stanie zapobiegać  instrumentalnej przemocy i niekontrolowanemu rozmnażaniu.

Ta skarbonka to szansa dla setek, a nawet tysiecy szczeniąt.  Można powiedzieć, że każda złotówka, która wpłynie do skarbonki uratuje małą, kruchą istotę, ktora będzie miała szanse wyrosnąć na  lojalnego przyjaciela.

Twoje wsparcie pozwoli zapewnić szczeniakom regularne posiłki, aby były zdrowe i odżywione, opiekę weterynaryjną m.in.szczepienia i kontrolę lekarską, a przede wszystkim ciepłe schronienie!

Zorganizujemy im bezpieczne i komfortowe miejsce do życia  oraz wyposażymy w to co najważniejsze - dobre życie u boku odpowiednich opiekunów.

Anonimowy Pomagacz


Ratowanie szczeniąt to ważna forma profilaktyki, która pomaga unikać problemów związanych z bezdomnością i cierpieniem zwierząt oraz promuje opiekę i szacunek wobec nich. Ta forma pomocy wpisuje się w długoterminową strategię poprawy dobrostanu zwierząt.

RATUJ

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Wsparli

1 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

Anonimowy Pomagacz

1 zł

Anonimowy Pomagacz

1 zł

Anonimowy Pomagacz

X zł

Anonimowy Pomagacz

1 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
75 603,64 zł
Wsparły 6 333 osoby