Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt

Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Katarzyna Pokrzywa

E-mail biuro@rsoz.org

Telefon 500053346

Lokalizacja Rzeszów, podkarpackie

Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt od 1997 roku niesie pomoc zwierzętom, które zostały skrzywdzone przez człowieka. Możemy to robić dzięki wsparciu osób, którym na sercu leży los zwierząt.

Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt od 1997 roku niesie pomoc zwierzętom, które zostały skrzywdzone przez człowieka. Od samych początków działalności Stowarzyszenie postawiło sobie za cel stworzenie schroniska dla zwierząt bezdomnych z terenu Rzeszowa i okolic.

Prowadzone przez nas schronisko dla bezdomnych zwierząt „Kundelek” w Rzeszowie to przystań dla wielu zwierząt, szczególnie dla psów i kotów. Znalazły tutaj bezpieczne schronienie i oczekują na nowych, odpowiedzialnych opiekunów. Bramę schroniska „Kundelek” od 2005 roku opuściło ponad 6 tysięcy zwierząt, a na przestrzeni dwudziestu lat działalności, Stowarzyszenie pomogło kilku tysiącom zwierząt w potrzebie na terenie całego kraju. Schronisko Kundelek to nie tylko miejsce ludzkich i zwierzęcych dramatów, ale również miejsce, gdzie zdarzają się małe cuda. Jeden procent to tak niewiele, ale co roku w imieniu Państwa możemy nieść pomoc setkom zwierząt, spełniając ich pragnienia o własnym domu.

Stowarzyszenie prowadzi działalność edukacyjną w placówkach na terenie województwa podkarpackiego, lekcje dla grup uczniów, dotyczące dobrostanu psów i kotów, odbywają się również w schronisku. Współpraca ze szkołami, przedszkolami i uczelniami wyższymi jest bardzo owocna i trwa od samych początków działalności Stowarzyszenia. Placówki mogą się włączać w akcję „Pomóżmy zwierzakom”, a także brać udział w konkursach plastycznych związanych z tematyką ochrony zwierząt. To zapewne dzięki działaniom edukacyjnym widzimy zmianę pokoleniową w podejściu do zwierząt domowych: odejście od modelu użytkowego i dostrzeganie w zwierzęciu towarzysza.

Do statutowych zadań Stowarzyszenia należy reagowanie na przypadki krzywdzenia zwierząt. Rocznie napływają dziesiątki zgłoszeń o nieprawidłowych warunkach bytowania, opieki nad zwierzętami. Stowarzyszenie weryfikuje zasadność zgłoszenia, a podczas interwencji współpracujemy ściśle z organami państwowymi, takimi jak Inspekcja Weterynaryjna, Policja czy Straż Miejska.

Stowarzyszenie wspiera również populacje kotów wolno żyjących poprzez przekazywanie karmmy karmicielom, jak również organizowanie i przeprowadzanie akcji łapania, kastracji i wypuszczania zwierząt do środowiska. Działania te służą ograniczeniu populacji kotów wolno żyjących, co z kolei poprawia ich dobrostan i zmniejsza uciążliwość dla okolicznych mieszkańców, która z czasem mogłaby być przyczyną niehumanitarnego traktowania tych zwierząt.

Dziękujemy wszystkim za nieocenione wsparcie i prosimy o dalsze wspieranie naszych działań!

Pomogli

Ładuję...