Fundacja im. 120-lecia TOZ

Fundacja im. 120-lecia TOZ
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Maciej Błażejewski

E-mail maciej.blazejewski@gmail.com

Telefon 509 441 907

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja im. 120-lecia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami prowadzi schronisko w Milanówku na Polesiu przy ul. Brwinowskiej 48. Zarówno Fundacja, jak i schronisko powstało z myślą o zapewnieniu dożywotniej opieki zwierzętom, których właściciele zmarli lub ciężko zachorowali i nie mogli dalej opiekować się swym pupilem.

Obecnie w schronisku przebywa ok. 120 psów i kilka do kilkunastu kotów. Wszystkie zwierzęta są szczepione i odrobaczane, a suki i kotki na bieżąco sterylizowane. Psy przebywają w boksach pojedynczo lub w parach, a koty mają swój dwustronny, kolorowy wybieg na dworze z możliwością wejścia do kociego domku. Dokładamy wszelkich starań, by nasi schroniskowi podopieczni czuli się tutaj jak najlepiej i jak najszybciej znajdowali swoje nowe dobre domy, a schronisko było dla nich tylko miejscem tymczasowym.
 
Słowo „tymczasowym” nie jest tu przypadkowe. Schronisko, nawet najlepiej zarządzane, pozostaje tylko schroniskiem. Tutaj nigdy nie ma dość czasu, by wygłaskać wszystkie spragnione uwagi łebki, tutaj żadne stworzenie nie ma swojego jedynego, ukochanego człowieka. Dlatego najważniejsze jest szukanie domów.

 
Do głównych zadań Fundacji należy finansowanie działań ponoszonych na rzecz utrzymania schroniska. Są to między innymi:

bieżące utrzymanie zwierząt w schronisku - wyżywienie, podstawowa opieka weterynaryjna, chipowanie, odrobaczanie, szczepienia itp. diagnostyka i leczenie chorych zwierząt przebywających pod naszą opieką - część podopiecznych schroniska to zwierzaki starsze, trafiające tu po wypadkach czy chorujące na przewlekłe choroby - w ich przypadku konieczna jest zatem długotrwała i często kosztowna opieka weterynaryjna; prace remontowe i modernizacyjne w schronisku; dodatkowe wyposażenie potrzebne naszym zwierzakom i opiekującym się nimi wolontariuszom (obroże, smycze, miski, szczotki i grzebienie, środki do pielęgnacji zwierząt).
 

Pomogli

Ładuję...