Fundacja na Rzecz Ochrony Zwierząt SFORA HUSKY

Fundacja na Rzecz Ochrony Zwierząt SFORA HUSKY

Reprezentant PAULINA BIELA WOJTASIAK

E-mail pbiela@amu.edu.pl

Telefon 531216650

Lokalizacja Baranowo, wielkopolskie

Fundacja na Rzecz Ochrony Zwierząt Sfora Husky zajmuje się adopcjami psów od wielu lat.  Jeszcze jako wolontariusze poświęcaliśmy nasz czas i fundusze, aby chronić i pomagać  te piękne i wymagające psy. Ich wygląd zwodzi ludzi, którzy często decydują się na psy tych ras, nie mając przygotowania do właściwej opieki nad nimi. Psy te kochają bieg, znakomicie radzą sobie w sportach zaprzęgowych, dlatego propagujemy aktywne formy przebywania z psem.

Naszym zadaniem jest uświadamianie przyszłych właścicieli, jak postępować z psem i czego powinni się po nim spodziewać. Staramy się wybrać odpowiedniego psa dla człowieka, ale i odpowiedniego człowieka dla psa. 

Pomagamy w schroniskach, zapewniamy opiekę po zabiegach chirurgicznych, znajdujemy dla psów domy tymczasowe, gdzie dobrzeją. Staramy się, aby zwierzęta były w znakomitym zdrowiu, wykastrowane, zsocjalizowane i dobrze wychowane, zanim trafią do nowych właścicieli.

Psy, które od dawna przebywają w schroniskach, znajdują się pod specjalną pieczą: nasi wolontariusze wyprowadzają je na spacery, dbają o ich higienę, zapewniają kontakt z człowiekiem, co jest szczególnie ważne dla tych bardzo towarzyskich psów.

Przeprowadzamy szczegółowe ankiety wśród chętnych, badamy warunki, w jakich ma zamieszkać pies, uczymy ludzi specyfiki rasy, zaprzyjaźniamy się z nowymi właścicielami i jesteśmy do ich dyspozycji długo po zakończeniu procesu adopcji.

Pomogli

Ładuję...