Silver po długim okresie samotności szuka nowego domu i rodziny...

Wsparło 16 osób
710 zł (101,42%)
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 11 Czerwca 2019

Zakończenie: 11 Września 2019

"Świat byłby lepszym miejscem, gdyby każdy miał możliwość kochania tak bezwarunkowo jak pies." - MK Clinton

Przeszłości  Silvera nie znamy, wiemy tylko, że od dłuższego czasu błąkał się w okolicach huty szkła w Chełmie. Pracownicy dokarmiali chłopaka, ale ten przez długi czas był nieufny i nie podchodził do ludzi. Zjadał, co dostał i znikał, aż pewnego dnia postanowił zostać. Legowisko zorganizowane na szybko uznał za swoje miejsce na ziemi. Może znudziła mu się tułaczka, a może w końcu zaufał człowiekowi, bo wcześniej był przez niego krzywdzony ?

Szybko okazało się, że pies budzący respekt swoją posturą jest łagodny jak owieczka, uwielbia pieszczoty, pozwala przy sobie wszystko zrobić, a najbardziej ze wszystkiego, pragnie miłości. Czasem znikał na kilka godzin, ale zawsze wracał. Niestety, Silver w hucie nie mógł zostać na stałe, ktoś nakazał psa oddać do schroniska, więc pracownica, Pani Kasia, zaangażowała się bardzo w poszukiwania domu dla pieska, aby uchronić go przed schroniskowym kojcem. Pojawiły się ogłoszenia na facebooku, które wpadły nam w oko i chociaż pies nie ma nic wspólnego z małym, białym terierkiem, to my dostrzegłyśmy w nim to coś, co chwyta za serce.

Te piękne, miodowe oczy, wpatrzone w człowieka, dostojny wygląd i łagodność, która jest widoczna w każdym jego ruchu. Zakochałyśmy się w Silverze, dlatego nie czekając na nic, pognałyśmy po niego kilkaset kilometrów. Wczoraj późnym wieczorem piesio zamieszkał u nas i od razu pokochał wszystkich naszych podopiecznych. Silver ma około 3-5 lat, wymaga konsultacji u lekarza - trzeba go zaszczepić, odrobaczyć, zabezpieczyć przed kleszczami i pchłami. Niestety psiak był oklejony kleszczami, więc trzeba wykonać test w kierunku babeszjozy, trzeba zadbać o jego sierść, wykapać, wyczesać i kochać do utraty tchu. Silverek potrzebuje domu z ogrodem, ale nie jest to psiak do kojca, bo uwielbia swobodę. Toleruje wszystkie zwierzęta, uwielbia ludzi, jest spokojny i zrównoważony.

Kochani, potrzebujemy wsparcia dla Silvera, aby zapłacić za transport, weterynarza, kupić dużą uprząż, karmę dla dużych psów i zabrać go do psiego SPA. Prosimy, pomóżcie Silverowi zacząć nowe życie!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
9 aktualnych zbiórek
121 zakończonych zbiórek
Wsparło 16 osób
710 zł (101,42%)
Wesprzyj