Spójrz na KONIEc Świata

Justyna Szymczak
organizator skarbonki


KONIEc Świata znajduje się niemalże na końcu świata. Schowany gdzieś w lesie na odludziu, bez pokaźnej gromady kibicujących ludzi. To drobna organizacja wspierana przez niewielką ilośc przekochanych duszyczek. 

Anonimowy PomagaczJestem małym, nieznanym człowiekiem o ogromnym marzeniu. O tym, że kiedyś skończy się świat, w którym zwierzęce cierpienie jest codzienną normalnością, a zacznie się świat przepełniony zrozumieniem i wzajemnym wsparciem. 
I z myślą o tym marzeniu postanowiłam założyć tę skarbonkę. By zwierzętom żyło się lepiej. Bo to o ich świat walczę co dnia. 

Anonimowy Pomagacz


Ja wiem, że szanse w tak ogromnym konkursie możemy mieć marne. W końcu organizacja, której stronę zwierząt prowadzę zaledwie ponad rok nie ma tysięcy fanów. 
Nawet się wahałam czy w ogóle brać udział w konkursie...


I ogromnie żałuję, że mogłam tak pomyśleć!
Od zawsze jestem ICH głosem! Od zawsze proszę i dziękuję w ICH imieniu! 
I to właśnie ONE(!) stoją w walce po te nagrody i nie mogę im tego zabronić. 
A wręcz przeciwnie muszę zacisnąć zęby i zrobić wszystko, by JE w tym wesprzeć. 
Robiliśmy przecież już rzeczy wielkie. Pokonywaliśmy strach, przechytrzyliśmy śmierć i wypieramy złe wspomnienia w ich miejsce wstawiając nowe - szczęśliwe. 
To jednak nieustanna walka i nie ma powodów, by ukrywać, że dążenie do lepszego świata jest niebywale trudne. KONIEc Świata to jest jednak ich świat. To coś, o co walczyć warto. 


Dlatego, jak będzie bardzo zimno to poubieram im ich zimowe, pluszowe dereczki, powycieram zasmarkane noski i wysyłam do walki. 
Bo co ja mogę sama, bez nich? Każdy z nich niejednokrotnie pokazał, że ma duszę wojownika, więc pomyśl tylko, jaką siłą dysponują, gdy są wszystkie razem. 
W konkursie dzielnie walczyć będzie cała ekipa z KOŃca Świata! 

Anonimowy Pomagacz


Armię poprowadzi najbardziej doświadczona, siwa, kustykająca z kopytkiem w różowym gipsie piękność, która wyspecjalizowała się w pojedynkach długodystansowych. Przez ponad dziesięć lat musiała przemierzać świat o zaledwie trzech nogach, ale przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Nie powstrzymał jej ból, nie powstrzymały jej nieustannie rzucane pod nogi kłody i nie powstrzymały nawet prawa fizyki. Dziś w wieku 30 lat w końcu może swobodnie chodzić o czterech kopytach, a sił do dalszej walki nie ubyło jej ani grama.

Anonimowy Pomagacz


Dalej z przerwami na złapanie oddechu jej dzielny kompan, czyli dziaduchna Sirocco. Całe szczęście dla jego astmy zima jest wiele łaskawsza, ale latem zapewne nie byłby w stanie tak zacięcie walczyć. Jeszcze w tym roku walczył o życie, lecz jak tylko złapie większy oddech, to nie ma dla niego przeszkód nie do pokonania.

Anonimowy Pomagacz


Dalej w kolejce emerytowany wojownik! Ogier Ikar, zwany Aniołkiem. Choć niejednokrotnie za swojej młodości brał udział w zawodach, a było to około 20 lat temu, to i tym razem nie odpuści. Nie będzie już co prawda skoków przez przeszkody, ale lepsze jutro to wygrana na tyle kusząca, że jeszcze w tym jednym konkursie z chęcią weźmie udział. Pomimo pojawiających się siwych włosów, sędziwego wieku i problemów z sercem Aniołek dziarsko kroczy po wygraną! 

Anonimowy Pomagacz


Ekipę uzupełniają poochwatowe kucyki, które niegdyś w bólu nie zaszłyby za daleko teraz po wygraną będą kroczyć pewnie, z gracją i ile sił w nogach, a sił tych jest mnóstwo. Nie wspominając już nawet o ich najgroźniejszej broni, czyli zniewalającym spojrzeniu znad przesłodkiego, drobnego i puchatego nocha...


I wiesz co? 
Aż się łezka w oku kręci, kiedy ja sobie wyobrażę tę armię... 
Chore, kalekie, skreślone. 

Te konie mają szansę na udział już tylko w jednym konkursie. Właśnie w tym!

Anonimowy Pomagacz


Bo co może stanąć na drodze takiej zgrai, która wygrała już życie? Wystarczy, że je dostrzeżesz. Tak niewiele potrzeba, by marzenia o KOŃcu Świata się spełniły. 
Tylko kochać i się tą miłością dzielić. 

O co walczą? O godne życie, o pełne brzuchy, sianko, paszę i leki. O materiał na ogrodzenia, bym mogła poszerzać horyzonty na których żyją.


Ta skarbonka to być może niepowtarzalna szansa na lepsze jutro.
Proszę więc w ICH imieniu o Twoją złotówkę, bo w tym konkursie ważny jest głos. Twój głos!


Czy staniesz do walki u boku stada z KOŃca Świata?

Anonimowy Pomagacz

Wsparli

1 zł

Anonimowy Pomagacz

1 zł

Anonimowa Pomagaczka

1 zł

Anonimowy Pomagacz

1 zł

Anonimowy Pomagacz

1 zł

Anonimowy Pomagacz

3 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
451 zł
Wsparło 68 osób