Aby małe koty nie umierały z głodu, chorób, nie były zabijane, nie ginęły w wypadkach

2 100 zł
Wsparło 29 osób

Rozpoczęcie: 12 Stycznia 2023

Zakończenie: 30 Czerwca 2023

Godzina: 20:59

05 Lutego 2023, 17:40
Nowa faktura z Centrum Zdrowia Młych Zwierząt

Pokaż wszystkie aktualizacje

01 Lutego 2023, 11:42
Dwie nowe faktury

20 Stycznia 2023, 17:48
Pierwsze dwie sterylizacje i dwie kastracje z zebranych środków

Z zebranych środków zrobilismy dwie saterylizacvie j dwie kastracje kotów z terenu miasta.

Zbieramy środki na sterylizacje kotów. Niestety w tym roku nasz urząd miasta wycofuje się z finansowania sterylizacji i kastracji. Zostaliśmy pod ścianą. A sterylizacje są tak ważne. Na terenie miasta nie będzie więc sterylizacji za które zapłaci miasto.

Zostajemy sami z problemem. Sterylizowaliśmy też poza miastem w okolicznych gminach dzięki finansowej pomocy Fundacji Pro-Animals, ale im też kończą się środki. Jeszcze sterylizujemy, ale to już ostatnie miesiące.

Każdego roku rodzi się tysiące małych niechcianych kociąt które giną z powodu głodu, chorób, są zabijane przez ludzi, giną pod kołami samochodów. Sytuacja jest coraz gorsza od czasów pandemii. Jedyny sposób, aby temu zaradzić to sterylizacja kotów wolnożyjących. Ale też właścicielskich, kiedy opiekunowie kotów są w trudnej sytuacji finansowej i nie stać ich na pokrycie kosztów zabiegu.

Bez sterylizacji tych kotów, małe koty będą skazane na śmierć z głodu, z powodu wypadku, wreszcie z rak ludzi. Niestety na wsiach wciąż jest zwyczaj topienia małych kociąt czy ich zabijania. Już w tym roku mieliśmy ogromną ilość małych kociąt wyrzuconych do lasu. Tylko nieliczne przeżyły i to pod warunkiem że ktoś je znalazł i dał im dom. Większość nie przeżyła, bo same w lesie nie mają szans.

Bardzo prosimy o wpłaty. Już dzwonią telefony z pytaniem, czy możemy pomóc. Niestety jak wspomnieliśmy Urząd miasta wycofuje się z finansowania akcji sterylizacji. Jesteśmy więc zmuszeni prosić Was o pomoc. Każda złotówka się liczy, każda złotówka jest ważna jak nigdy wcześniej.

Chcielibyśmy ruszyć ze sterylizacją w lutym, jest ciepło więc koty mogą dostać rui wcześniej. Prosimy o pomoc oby udało się wysterylizować jak najwięcej kotów. Będziemy na bieżąco publikować w aktualizacjach faktury za wykonane zabiegi.

Zobaczcie na zdjęcia. Połowa z tych kotów to kotki, które mogą zajść w ciążę w czasie rui, a która występuje u nich nawet do kilku razy w ciągu roku. Jedna ciąża to od 3 do 7 kociąt. I tak minimum trzy razy w roku.  Zapobiec temu może tylko sterylizacja. Dlatego prosimy Was o pomoc. Nie wiemy jakie ceny uda nam się wynegocjować w tym roku, ceny wahają się od 200 do 250 zł za sterylizacje kotki.

Prosimy o pomoc i wsparcie. Każda złotówka się liczy!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
51 zakończonych zbiórek
2 100 zł
Wsparło 29 osób