Świat bez krat- Twoje 5 zł zmienia świat !

Karolina Animalis
organizator skarbonki

Wiesz, że godzina może nigdy się  nie kończyć? Nawet sen nie sprawia, że czas płynie szybciej. Nie wiem, czy dziś jest już jutro, czy jutro jeszcze nie nadeszło. Kiedy tu trafiłem? Nie wiem. Ale pamiętam ten dzień doskonale. Po śniadaniu spałem na kanapie wygrzewając się w wiosennym słońcu wpadającym przez okno, delektując się ciszą i śpiewem ptaków. Pani krzątała się po kuchni, dziecko bawiło się klockami, a Pan przywołał mnie do siebie. Znowu spacer? Polizałem małego po twarzy, zamerdałem radośnie ogonem i pognałem w kierunku drzwi, by Pan nie musiał na mnie czekać. Kiedy wsiedliśmy do samochodu, byłem przekonany, że jedziemy na działkę i będę mógł szaleć w sadzawce. Uwielbiam działkę! Jechaliśmy długo, dłużej niż zwykle. Pan się nie odzywał. Nie wiedziałem gdzie jestem, ale wiedziałem że nic złego nie może mi się stać...

Zatrzymaliśmy się na skraju lasu, było strasznie głośno. Nigdy nie słyszałem takiego hałasu. Weszliśmy w jakąś bramę, Pan podał smycz jakiejś Pani, pogłaskał mnie po głowie i zniknął bez słowa. Nie podobała mi się ta zabawa. To ponure miejsce. Dużo tu psów, zimno i nie ma kanapy. Wołałem Pana najpierw nieśmiało, potem nieco odważniej, aż w końcu zacząłem wyć na całe gardło. Ale Pan nie wracał. Siedziałem w betonowym boksie, za kratami, w budzie bez poduszki i wołałem. Gdzie ten Pan się zgubił? Gdzie Pani? Gdzie dziecko? Bardzo się bałem i bardzo tęskniłem. Dalej tęsknię! Ale już nie wołam... Słyszałem jak wolontariuszki mówiły, że to już 7 lat... Samotność nigdy się nie kończy, jedyne co sprawia, że czasem czuję się jakbym był na działce, na mojej ukochanej działce, gdzie Pani polewała mnie wodą, dziecko rzucało piłkę, a Pan biegał ze mną, to spacer po lesie. Na chwilę zapominam, że moja rodzina się mnie pozbyła, a moja samotność zdaje się trwać wiecznie. Gdyby nie ten spacer, umarłbym z rozpaczy. To od Ciebie zależy, czy dziś znów pójdę do lasu. Pójdę? 

ANIMALIS to ruch wolontariuszy, działających na rzecz zwierząt i w obronie ich praw. Korzystając z naszego doświadczenia, chcemy dzielić się z Państwem zdobytą przez nas wiedzą. W miarę możliwości pragniemy pomagać zwierzętom w potrzebie, walczyć z bezdomnością, wspierać istniejące już organizacje i schroniska oraz szerzyć świadomość wśród ludzi odnośnie Ustawy o Ochronie Praw Zwierząt i o jej środkach prawnych. Dziś jako grupa zaprzyjaźnionych wolontariuszy, a w przyszłości, mamy nadzieję, jako prężnie działająca Fundacja. Działamy w myśl idei "Razem Możemy Więcej" #RazemMożemyWięcej

Dziś wspieramy podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie koło Legionowa i inicjatywę ANTYKLESZCZ prowadzoną przez Stowarzyszenie Kundellos. 555 zł podarujemy na zakup preparatów zabezpieczających przed kleszczami. 

Przy ulicy Strużańskiej w Józefowie, w otulinie malowniczego lasu, za brzydkim murem, mieszka ponad 150 pięknych psich serc. Wolontariusze ze wszystkich sił próbują zapewnić im namiastkę normalności. Jedną z form są spacery. To ważna część pracy i opieki nad psami, które nie znają domowego ciepła i prawdziwej miłości na jaką zasługują. Spacery po lesie są chwilowym wyrwaniem z szarej boksowej rzeczywistości krat i betonu. Jednak to bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Znając powikłania chorób po kleszczowych, żaden pies nie zazna zapachu lasu, jeśli nie zostanie zabezpieczony. Przed nami kilka miesięcy wydatków na ten cel. Ważny cel! Proszę podaruj 5 zł. Twoje 5 zł, to jeden spacer. Twoje 5 zł to godzina poza boksem dla psa, który od lat mieszka w schronisku. Twoje 5 zł to szczęście i chwila zapomnienia. Twoje 5 zł znaczy więcej niż myślisz!

Choroby pokleszczowe:

Babeszjoza, 

Erlichioza

Anaplazmoza

Bartoneloza

Borelioza

Europejskie odkleszczowe zapalenie mózgu

Dirofilarioza

Mykoplasma

To właśnie przed nimi chcemy obronić psy ze Strużańskiej!

TWOJE 5 ZŁ ZMIENIA ŚWIAT! PODARUJ SPACER!

Nazywam się Karolina, jestem wolontariuszką schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie, założycielką ruchu Animalis, najszczęśliwszą posiadaczką 3 adoptowanych psiaków i wierzę, że możemy uczynić ten świat odrobinę lepszym. Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony schroniska i przedstawiają psiaki wciąż czekające na miłość. Podaruj proszę 5 zł. W ich i swoim imieniu dziękuję Ci kimkolwiek jesteś Dobry Człowieku! 

https://www.facebook.com/Fundacja.Animalis/

Wsparli

5 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

lidia

10 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

małgorzata frączek

5 zł

Marta

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
94%
525 zł Wsparło 35 osób CEL: 555 ZŁ