Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Danuta Mikusz-Oslislo

E-mail zwierzak@psitulmnie.pl

Telefon 32 271 47 97

Lokalizacja Zabrze, śląskie

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce ma długie tradycje. To jedna z najstarszych tego typu organizacji na świecie. Powstała 1 listopada 1864 roku i zjednoczyła we wspólnej pracy wielu sławnych Polaków (między innymi Henryka Sienkiewicza i Bolesława Prusa).

 
Działalność Oddziału Towarzystwa w Zabrzu skupia się na kilku polach działania.
 

Reagujemy na sygnały o nieodpowiednim traktowaniu zwierząt, udzielamy rad, informujemy, upominamy, a w rażących przypadkach kierujemy sprawy do kolegium do spraw wykroczeń lub prokuratury, jednocześnie odbierając zwierzę.
 
Popularyzujemy kontrolę przyrostu naturalnego wśród psów i kotów, przeprowadzamy szereg akcji uświadamiających obowiązki wobec zwierząt, uczymy humanitaryzmu, organizujemy spotkania dyskusyjne na temat odpowiedzialności i poszanowania praw zwierząt, zachęcając równocześnie do pracy na ich rzecz. Jesteśmy w ciągłym i żywym kontakcie ze światowymi organizacjami tego typu z Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii (Dog Trust, WSPA, RSPCA, SPA,).
 
Zapobiegamy bezdomności zwierząt, prowadząc Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Psitulmnie”.

Prowadzimy spotkania dydaktyczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, organizujemy koncerty na rzecz Schroniska, festiwale, konkursy oraz akcje promocyjne w sklepach. Wszelkimi sposobami chcemy zdobyć dla naszych zwierzaków jedzenie i leki. Na festiwalach popularyzujemy odpowiednią opiekę nad zwierzętami, zapraszamy na pokazy psów asystujących osobom niepełnosprawnym i psów policyjnych.
 

Najlepsze Schronisko to puste schronisko, ale na razie wypatruje Was wiele par oczu i przesympatyczne pyszczki!