Dla Zwierząt i Ludzi - zbiórka dla Ukrainy

Wsparły 63 osoby
4 490 zł (89,8%)
Brakuje jeszcze 510 zł

Rozpoczęcie: 28 Lutego 2022

Zakończenie: 2 Grudnia 2024

Godzina: 23:59

Jesteśmy Fundacją, która od 13 lat zajmuje się pomocą zwierzętom. Dzisiaj przychodzi nam się zmierzyć z nową rzeczywistością, która stawia nas przed nowymi wyznaniami. Będąc całym sercem z Ukrainą- DZIAŁAMY.

Wraz z cieszyńską Fundacją Adonai chcemy stworzyć punkt pomocy dla Osób z Ukrainy oraz ich zwierząt. Uruchamiamy zbiórkę na zakup niezbędnych rzeczy dla ukraińskich rodzin i ich zwierzaków. Zbiórki na granicę idą pełną parą co jest niesamowicie motywujące i budujące. Zastanawiając się w jaki inny sposób moglibyśmy pomóc, doszliśmy do wniosku, że pomożemy tu, na miejscu tym ludziom, którzy znaleźli schronienie na naszym terenie, oraz ich zwierzętom jeżeli z nimi przyjechały. Przed nami ogrom roboty, ale dla wolności, dla życia, dla świata bez wojny - WARTO. Zebrane środki przeznaczymy:

� Na ciepły posiłek „na przywitanie” dla osób które właśnie przyjeżdżają do Cieszyna lub są w drodze, a Cieszyn jest stacją pośrednią. Posiłki będą wydawane w Bistro Stacja SCI w Cieszynie, która mieści się przy dworcu Kolejowym i Autobusowym.

� Na zakup niezbędnych, potrzebnych do normalnego funkcjonowania rzeczy, których nie uda nam się zebrać takich jak:

- środki czystości,

- środki higieniczne- pampersy, podpaski, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów itp. To co będzie konkretnie potrzebne w danej rodzinie,

- koce i koce termiczne,

- leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe,

- długoterminowe artykuły spożywcze,

- akcesoria, karmy i leki dla zwierząt.

Na ten moment dysponujemy pomocą psychologiczną, podstawową pomocą prawną, pomocą logistyczną, transportem, pomocą w kontaktach z urzędami. Mamy wolontariuszy, ale szukamy kolejnych, i szukamy tłumacza! Mamy awaryjne miejsca dla 12 psów wraz z odpowiednią opieką. Znajdzie się również miejsce dla kotów, dom tymczasowy dla szczeniaków i innych zwierząt z Ukrainy potrzebujących pomocy.

Prosimy o Wasze wsparcie. Nie ukrywamy, że bez pomocy finansowej niewiele jesteśmy w stanie zrobić, a potrzeby w miarę działania będą rosły. Uchodźców będzie coraz więcej. Stąd ta zbiórka i prośba o wsparcie chociaż najmniejszą, ale z serca idącą kwotą, aby zapewnić tym ludziom godne przeżycie. Jeśli jednak nie możesz wpłacić datku, ale masz serce chętne do pomocy to zapraszamy do współpracy. Poszukujemy ludzi pierwszego kontaktu, do transportu, do aktualizowania bazy danych Domów pomocowych, do poszukiwania Domów tymczasowych dla zwierząt, do... potrzeb jest wiele, a pewnie kolejne pojawią się jak ruszymy. Dlatego prosimy, bądźcie z nami. Zmieńmy ten Świat. Dobro wraca, dobrem wygramy. WOLNOŚĆ UKRAINIE!

Więcej informacji na naszej stronie internetowej: Fundacja "Lepszy Świat", lub w wiadomości prywatnej. 

Pomogli

Ładuję...

Wsparły 63 osoby
4 490 zł (89,8%)
Brakuje jeszcze 510 zł