Chciała zagłodzić go na śmierć

Wsparły 552 osoby
16 229,95 zł (270,5%)
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 5 Stycznia 2019

Zakończenie: 5 Kwietnia 2019

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt podjął interwencję ws. SKRAJNIE wychudzonego psa, którego właścicielka z premedytacją głodziła. Kobieta posiadała dwa psy, każdemu z nich wydzielała dzienną skąpą porcję karmy.

Zwierzęta nie miały możliwości swobodnego korzystania z zasobów, ponieważ karma i woda były przed nimi chowane - na podłodze nie było jakiejkolwiek miski. Pies, który zdaniem oprawczyni był w typie yorka, regularnie otrzymywał pokarm w dużej ilości. Drugi psiak, kundelek, nie był psem prestiżowym, dlatego miał zdechnąć z głodu. Psy od ponad 5 lat nie były u lekarza weterynarii, choć właścicielka wpierała sąsiadom, że wychudzony Franek jest w trakcie leczenia i stąd jego krytyczny wygląd.

Obydwa psy zostały kobiecie odebrane i tego samego dnia trafiły do kliniki weterynaryjnej. Wobec Franka zostało wdrożone natychmiastowe leczenie i zlecono wykonanie wszystkich niezbędnych badań. Wiemy na pewno, że pies jest skrajnie niedożywiony - waży 11 kg! LEDWO STOI NA ŁAPACH, ma zapalenie uszu i skóry, jak również problemy hormonalne. Drugi pies jest w zdecydowanie lepszej kondycji. 

Za znęcanie się nad psem właścicielce może grozić do trzech lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że właścicielka psów nie ma żadnego majątku i jest na utrzymaniu ośrodka pomocy społecznej, nie będziemy od niej w stanie wyegzekwować chociażby złotówki na leczenie psów, dlatego bardzo liczymy na Państwa ofiarność.

Każda osoba o wielkim sercu może przyczynić się do uratowania Franka!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
8 aktualnych zbiórek
46 zakończonych zbiórek
Wsparły 552 osoby
16 229,95 zł (270,5%)
Wesprzyj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość