Uporczywy świąd i wyłysienia! Vandal wylizuje się do krwi! POMOCY!

Zbiórka zakończona
Wsparło 25 osób
702 zł (11,7%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 12 Marca 2023

Zakończenie: 23 Maja 2023

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Bohater tej historii ma na imię Vandal...

Vandal to cudowny około czteroletni pies w typie owczarka niemieckiego. Trafił pod nasze skrzydła zaniedbany, wychudzony, z podejrzeniem nużycy i lejącą się biegunką… Przerzedzona sierść, skóra brzucha, pach i pachwin tłusta, łuszcząca się, wyłysiała i zliszajowaciała. Podobne zmiany na łapach udach oraz w okolicy oczu.

Kanały słuchowe obrzęknięte, zaczerwienione, z widoczną cuchnącą wydzieliną! Przysłowiowy obraz nędzy i rozpaczy...

Od razu trafił do całodobowej kliniki na pełną diagnostykę. Zeskrobiny ze skóry wykluczyły zewnętrzne pasożyty. Morfologia wykazała anemię oraz cechy alergii, badania moczu zaawansowaną infekcję pęcherza + kamica struwitowa, a badanie kału ogromne zarobaczenie.  Zlecono USG jamy brzusznej, które ujawniło owalny twór o średnicy ok. 25 mm o niejednorodnej strukturze w okolicy pęcherza moczowego.

Natychmiast rozpoczęliśmy odpowiednie leczenie, profilaktykę przeciwpasożytniczą i otoczyliśmy go najlepszą opieką. Wdrożyliśmy odpowiednią dietę eliminacyjną, aby jego wyniszczony organizm odpowiednio się odżywiał. Przed nim dalsza diagnostyka i ewentualny zabieg chirurgiczny. Ale zanim to nastąpi kilka tygodni rekonwalescencji, podawania preparatów wzmacniających i odpowiedniego żywienia. Skrajnie wychudzony pies nie może zostać poddany zabiegom chirurgicznym.

Kochani, potrzebujemy wsparcia na pokrycie kosztów związanych z jego pobytem w klinice, leczeniem, planowanym zabiegiem chirurgicznym i utrzymaniem. Niestety wiąże się to ze sporymi wydatkami, a do tego dochodzi jeszcze profilaktyka przeciw pasożytom,  szczepienia,  no i dobrej jakości hypoalergiczna  karma...

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Organizator
7 aktualnych zbiórek
688 zakończonych zbiórek
Wsparło 25 osób
702 zł (11,7%)
Adopcje